Puchar Polski: wygrana Warty Poznań, rezerwy Legii postraszyły Koronę Kielce

2023-10-31, 15:27

Mecz Stal Brzeg - Warta Poznań. Foto: PAP/Krzysztof Świderski

Warta Poznań pokonała Stal Brzeg 4:0 w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Do kolejnej rundy awansowała także Korona Kielce, która jednak miała spore problemy z rezerwami Legii Warszawa i potrzebowała dogrywki, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Warta już po niespełna kwadransie była w komfortowej sytuacji - najpierw w 7. minucie do własnej bramki trafił Jakub Kowalski, a po chwili prowadzenie "Zielonych" na 2:0 podwyższył Wiktor Kamiński. W drugiej połowie niżej notowanych rywali dubletem "pogrążył" Austriak Stefan Savić.

Sporo działo się w Warszawie, gdzie miejscowa Legia II podejmowała Koronę Kielce. Rezerwy wicemistrza Polski od 34. minuty musiały gonić wynik po trafieniu Dawida Błanika, ale tuż przed przerwą stan meczu wyrównał Lindsay Rose. Po zmianie stron scenariusz się powtórzył - kielczanie objęli prowadzenie, tym razem po trafieniu Mateusza Czyżyckiego, jednak na jego trafienie golem z rzutu karnego odpowiedział Adam Ryczkowski.

W dogrywce dominowali już goście - dwa gole zdobył wprowadzony w 75. minucie na plac gry Belg Martin Remacle, a rezerwy "Wojskowych" mimo walki pożegnały się z Pucharem Polski.

Grały też trzecioligowa Carina Gubin i drugoligowa Stal Stalowa Wola. W kolejnej rundzie zobaczymy ekipę z województwa lubuskiego, która po golu Wiktora Nehrebeckiego niespodziewanie pokonała faworyzowanych rywali 1:0.

We wtorek odbędą się jeszcze cztery mecze Pucharu Polski: o godz. 18 zagrają Bruk-Bet Termalica Nieciecza z Piastem Gliwice oraz Zagłębie Sosnowiec z Górnikiem Zabrze, godzinę później zmierzą się Stal Rzeszów z Puszczą Niepołomice, zaś o 21 Zawisza Bydgoszcz podejmie Lech Poznań.