Sędzia Bartosz Frankowski w ostatnich tygodniach nie miał najlepszej prasy. Podczas meczu Realu Sociedad z Red Bullem Salzburg w Lidze MIstrzów jego błędne odgwizdanie rzutu karnego korygowali sędziowie VAR. Podobnie było podczas starcia Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin, gdzie VAR musiał interweniować dwukrotnie, a sędziego spotkała spora krytyka od ekspertów. Pomimo nie najlepszej passy UEFA postnowiła powierzyć mu sparingowy mecz Niemców z Turcją.
Poza Frankowskim europejska federacja wyznaczyła także czterech innych sędziów z Polski. Asystentami Frankowskiego podczas meczu w Berlinie będą Marcin Boniek i Jakub Winkler, a sędzią technicznym Tomasz Musiał. Z kolei za VAR będą odpowiadać Paweł Raczkowski (sędzia główny) oraz Krzysztof Jakubik (asystent).
Niemcy, jako gospodarz Euro 2024, nie muszą brać udziału w kwalifikacjach, ponieważ mają zapewniony udział w turnieju. Drużyna, którą niedawno przejął Julian Nagelsmann, nie jest ostatnio w optymalnej formie. W pierwszych dwóch meczach byłego trenera Bayernu Monachium i RB Lipsk "Die Mannschaft" wygrała z USA (3:1) i zremisowała z Meksykiem (2:2). W 2023 roku Niemcy ponieśli jednak porażki z Belgią (2:3), Polską (0:1), Kolumbią (0:2) i Japonią (1:4).
Mecz Niemcy Turcja odbędzie się w sobotę o godz. 20:45. Poprzednia konfrontacja obu zespołów zakończyła się remisem 3:3.
Czytaj także:
bg