Premier League: Arsenal wygrał po szalonym meczu, 64 minuty Jakuba Kiwiora

2023-12-06, 07:39

Jakub Kiwior wyszedł w podstawowym składzie Arsenalu na mecz z Luton Town . Foto: PAP/EPA/VINCE MIGNOTT

Arsenal Londyn pokonał na wyjeździe Luton Town 4:3 w 15. kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. "Kanonierzy", w których barwach wystąpił Jakub Kiwior, zwycięską bramkę zdobyli w doliczonym przez sędziego czasie gry.

• Obie drużyny zmieniły się na prowadzeniu, a zwycięskiego gola Declan Rice zdobył w siódmej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy
  • Arsenal wyprzedza w tabeli Liverpool o pięć punktów, a Manchester City o sześć. Obie te drużyny rozegrają swoje mecze w środę

Po pierwszej połowie wydawało się, że Arsenal ma wszystko pod kontrolą. Lider prowadził 2:1 po golach Brazylijczyków - Gabriela Martinellego i Gabriela Jesusa. Dla Luton trafił Gabriel Osho.

Niespodziewanie jednak po 12 minutach drugiej części to gospodarze wygrywali 3:2. Na listę strzelców wpisali się Elijah Adebayo i Ross Barkley.

Arsenal wyrównał chwilę później za sprawą Kaia Havertza, ale zwycięską bramkę zdobył dopiero w siódmej minucie doliczonej przez sędziego. Wówczas skuteczną główką popisał się Declan Rice.

Jakub Kiwior wyszedł na boisko w podstawowym składzie na pozycji lewego obrońcy. Reprezentant Polski został zmieniony w 64. minucie.

W tabeli Arsenal wyprzedza teraz o pięć punktów Liverpool i o sześć Manchester City. Drużyny te swoje mecze rozegrają w środę na wyjazdach. "The Reds" zmierzą się z innym beniaminkiem Sheffield United, a obrońcy tytułu z Aston Villą Matty'ego Casha.