Premier League: Łukasz Fabiański wrócił do bramki West Hamu. "Młoty" niespodziewanie pokonały Tottenham

2023-12-08, 07:29

Łukasz Fabiański rozegrał swój pierwszy mecz ligowy w tym sezonie. Foto: PAP/EPA/NEIL HALL

Łukasz Fabiański bronił bramki West Hamu United w czwartkowym meczu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej z Tottenhamem Hotspur. To jego pierwszy występ ligowy w tym sezonie. "Młoty" wygrały derbowe spotkanie w roli gości 2:1.

Od początku sezonu trener David Moyes w bramce postawił na Francuza Alphonse'a Areolę, a 38-letni Polak szasnę otrzymywał w rozgrywkach pucharowych, w tym Lidze Europy.

W czwartek dość niespodziewanie Łukasz Fabiański pojawił się w bramce WHU w derbach stolicy na stadionie "Kogutów". To jego 353. występ w Premier League.

Fabiańskiego już w 11. minucie pokonał argentyński obrońca Cristian Romero, ale później Polak stawał na wysokości zadania. A goście w drugiej połowie odwrócili losy spotkania - najpierw wyrównał ich najskuteczniejszy zawodnik Jarrod Bowen, a w 74. minucie wynik ustalił James Ward-Prowse.

West Ham United po siódmej wygranej w sezonie z 24 punktami jest na dziewiątej pozycji w tabeli. Z kolei Tottenham, który świetnie rozpoczął sezon i był nawet liderem, w pięciu ostatnich kolejkach powiększył dorobek o jeden punkt i z dorobkiem 27 plasuje się na piątym miejscu.

Prowadzi Arsenal Jakuba Kiwiora - 36, przed Liverpoolem - 34 oraz Aston Villą, której zawodnikiem jest Matty Cash - 32 i broniącym tytułu Manchesterem City - 30.