Super Lig: kolejny gol Sebastiana Szymańskiego. Fenerbahce lepsze od Besiktasu

2023-12-09, 20:33

Sebastian Szymański strzelił swojego 8. ligowego gola dla Fenerbahce w tym sezonie. Foto: AA/ABACA/Abaca Press/Forum

Sebastian Szymański zdobył bramkę dla Fenerbahce Stambuł w wygranym na wyjeździe 3:1 meczu derbowym z Besiktasem w 15. kolejce tureckiej Super Lig. To ósme ligowe trafienie w sezonie polskiego piłkarza. Fenerbahce zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Szymański ustalił wynik w doliczonym przez sędziego czasie gry popisując się efektownym strzałem z linii pola karnego w samo okienko bramki.

Wcześniej gole dla jego drużyny zdobyli Edin Dżeko w 10. minucie i Dusan Tadic w 63. z rzutu karnego. Dla Besiktasu, również z karnego, trafił Alex Oxlade-Chamberlain w 24. minucie.

W tabeli Fenerbahce i Galatasaray mają po 40 punktów, ale zespół Szymańskiego legitymuje się lepszym bilansem bramek.