Serie A: Juventus zdołał odrobić straty w meczu z Salernitaną. Napoli rozbite przez Torino

2024-01-07, 22:26

Juventus pokonał Salernitanę w 19. kolejce Serie A. Foto: PAP/EPA/MASSIMO PICA

Juventus Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika wygrał na wyjeździe z Salernitaną 2:1, natomiast Napoli Piotra Zielińskiego przegrało 0:3 z Torino w 19. kolejce włoskiej Serie A.

Salernitana niespodziewanie wyszła na prowadzenie w 39. min., gdy Giulio Maggiore pokonał Wojciecha Szczęsnego. Strzelec gola osłabił jednak swój zespół na początku drugiej połowy, gdy za kolejny faul otrzymał drugą żółtą kartkę. W 65. min. wyrównał Samuel Iling Junior, a w doliczonym czasie zwycięstwo "Starej Damie" zapewnił Dusan Vlahovic, który zamknął głową dośrodkowanie Danilo. Milik spędził na boisku ponad pół godziny, gdyż wszedł z ławki rezerwowych, zmieniając Hansa Nicolussi'ego Caviglię.

Juventus wygrał 14 ligowy mecz w sezonie i ma 46 pkt, czyli o dwa mniej od prowadzącego w Serie A Interu Mediolan.

Znacznie gorzej radzi sobie Napoli, które wyjazdowe starcie z Torino kończyło w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Pasquale Mazzocchiego. Bramki dla gospodarzy zdobyli Antonio Sanabria, Nikola Vlasic i Alessandro Buongiorno. Zieliński rozegrał cały mecz. W pierwszej połowie dostał żółtą kartkę. Mistrzowie Włoch ponieśli już siódmą ligową porażkę. Zajmują dziewiąte miejsce w Serie A i mają tylko matematyczne szanse na obronę tytułu.