Australian Open: Hurkacz poznał rywala w ćwierćfinale. Miedwiediew lepszy od rewelacji turnieju

2024-01-22, 09:04

Daniił Miedwiediew będzie rywalem Huberta Hurkacza w ćwierćfinale Australian Open . Foto: PAP/EPA/MAST IRHAM

Rozstawiony z numerem trzecim Daniił Miedwiediew będzie rywalem Huberta Hurkacza w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju Australian Open rozgrywanego w Melbourne. Rosyjski tenisista w 1/8 finału pokonał Portugalczyka Nuno Borgesa 6:3, 7:6 (7-4), 5:7, 6:1.

Wydarzenia w Melbourne obserwuje Cezary Gurjew. Zapraszamy na relacje dziennikarza radiowej Jedynki z Australian Open 2024.

Trzeci tenisista światowego rankingu był zdecydowanym faworytem meczu z 26-letnim Portugalczykiem, który jako pierwszy zawodnik ze swojego kraju awansował do 1/8 finału Australian Open.

Daniił Miedwiediew nie zawiódł, choć mógł szybciej wygrać mecz z Nuno Borgesem. Rosjanin wygrał dwa pierwsze sety, a w trzecim prowadził już 5:2. Najpierw jednak nie wykorzystał dwóch piłek setowych, a potem jego gra kompletnie się posypała. Borges wygrał kolejne pięć gemów i przedłużył swoje szanse na awans.

Czwarty set okazał się jednak decydującym, a finalista Australian Open z 2022 roku nie dał w nim rywalowi większych szans. Mecz trwał trzy godziny i siedem minut.

W 1/4 finału Daniił Miedwiediew będzie rywalem Huberta Hurkacza, który wyeliminował Francuza Arthura Cezaux. Mecz ćwierćfinałowy zostanie rozegrany w środę.

Jak wyglądał 2023 rok w tenisie? Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski podsumowują wydarzenia ostatnich 12 miesięcy.

<<< Sport w 2023 - PIŁKA NOŻNA, SIATKÓWKA, SPORTY WALKI, LEKKOATLETYKA, KOLARSTWO, SPORTY ZIMOWE, MOTO SPORT<<<