Australian Open: Carlos Alcaraz niespodziewanie przegrywa w ćwierćfinale. Alexander Zverev przyćmił wicelidera

2024-01-24, 15:25

Carlos Alcaraz niespodziewanie przegrał z Alexandrem Zverev. Foto: PAP/EPA/JOEL CARRETT

Carlos Alcaraz zakończył swoją przygodę z wielkoszlemowym Australian Open. W ćwierćfinale wicelider rankingu ATP przegrał z Alexandrem Zverevem 1:6, 3:6, 7:6 (7-2), 4:6. O finał niemiecki tenisista zagra z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem.

Wydarzenia w Melbourne obserwuje Cezary Gurjew. Zapraszamy na relacje dziennikarza radiowej Jedynki z Australian Open 2024.

26-letni Zverev szósty raz wystąpi w wielkoszlemowym półfinale. Do finału dotarł tylko w US Open 2020. Wówczas przegrał z Austriakiem Dominikiem Thiemem.

Z Alcarazem mierzył się po raz ósmy i odniósł piąte zwycięstwo.

Niemiec doskonale serwował, w efekcie Hiszpan pierwszy raz przełamał go dopiero w dziewiątym gemie trzeciego seta. Alcaraz zdołał wygrać tę partię po tie breaku, ale na więcej Zverev mu nie pozwolił.

Set czwarty zaczął się od dwóch wzajemnych przełamań. Alcaraza serwis zawiódł ponownie w gemie dziewiątym i kilka minut później Zverev zakończył rywalizację wykorzystując pierwszą piłkę meczową. Spotkanie trwało trzy godziny i pięć minut.

Wcześniej Hubert Hurkacz przegrał z rosyjskim tenisistą Daniiłem Miedwiediewem 6:7 (4-7), 6:2, 3:6, 7:5, 4:6 i po kapitalnym pojedynku pożegnał się z wielkoszlemowym turniejem Australian Open na etapie ćwierćfinału.

Bilans meczów Medwiediewa i Zvereva to 11-7 na korzyść Rosjanina.

W drugim półfinale broniący tytułu i najwyżej rozstawiony Novak Djokovic zagra z Włochem Jannikiem Sinnerem (nr 4.). Wobec porażki Alcaraza Serb bez względu na dalsze wyniki zachowa prowadzenie w światowym rankingu.

Wyniki meczów 1/4 finału singla mężczyzn w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open w Melbourne:

środa
Daniił Miedwiediew (Rosja, 3) - Hubert Hurkacz (Polska, 9) 7:6 (7-4), 2:6, 6:3, 5:7, 6:4
Alexander Zverev (Niemcy, 6) - Carlos Alcaraz (Hiszpania, 2) 6:1, 6:3, 6:7 (2-7), 6:4
wtorek
Novak Djokovic (Serbia, 1) - Taylor Fritz (USA, 12) 7:6 (7-3), 4:6, 6:2, 6:3
Jannik Sinner (Włochy, 4) - Andriej Rublow (Rosja, 5) 6:4, 7:6 (7-5), 6:3

Pary półfinałowe:

Djokovic - Sinner
Miedwiediew - Zverev

Hubert Hurkacz zaliczył świetny start sezonu. "Hubi" pokazał świetny tenis, osiągnął życiowy wynik i zapisał się w historii polskiego tenisa. Klasa to też wizytówka "Hubiego":

<<< Sport w 2023 - PIŁKA NOŻNA, SIATKÓWKA, SPORTY WALKI, LEKKOATLETYKA, KOLARSTWO, SPORTY ZIMOWE, MOTO SPORT<<<