Puchar Króla: Atletico ostatnim półfinalistą. Wynik był niewiadomą do ostatniej akcji

2024-01-25, 23:00

Atletico zagra w półfinale Pucharu Króla. Foto: PAP/EPA/Kiko Huesca

Atletico Madryt awansowało do półfinału Pucharu Króla po emocjonującym do ostatnich sekund meczu z Sewillą. Gola na wagę zwycięstwa 1:0 strzelił wprowadzony z ławki Memphis Depay.

Kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami mieli gospodarze, będący faworytami w starciu ze znajdującą się w wielkim kryzysie Sewillą. Najlepszą okazję "otwarcia" wyniku zmarnował uznawany za najlepszego piłkarza gospodarzy Antoine Griezmann. Mistrz świata z 2018 roku w 26. minucie wykonał rzut karny, chwilę przed uderzeniem jednak poślizgnął się i uderzył piłkę wysoko nad bramką.

Przewaga Atletico długo nie znajdowała potwierdzenia w wyniku. Kluczową dla losów meczu decyzję podjął trener Diego Simeone, zdejmując z boiska duet skutecznych napastników Morata-Griezmann, zastępując ich Angelem Correą i Memphisem Depayem. Drugi z wymienionych okazał się bohaterem meczu, zdobywając jedyną bramkę w 79. minucie po podaniu tego pierwszego.

W ostatniej akcji meczu, po błędzie Pablo Barriosa, sędzia podyktował rzut karny dla Sewilli. Po małej boiskowej awanturze i skorzystaniu z pomocy analizy VAR, Manzano cofnął jednak swoją decyzję i po chwili zakończył mecz.

Pozostałymi półfinalistami Pucharu Króla są Real Sociedad, Majorka i Athletic Bilbao, który w środowym meczu pełnym zwrotów akcji wyeliminował FC Barcelonę.

Real Madryt odpadł po derbowej porażce z Atletico w 1/8 finału.

Jak wyglądał 2023 rok na piłkarskich boiskach? Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski podsumowują wydarzenia ostatnich 12 miesięcy.