PŚ w łyżwiarstwie szybkim: sukces Polaków na koniec sezonu. Kania drugi, Michalski trzeci na 500 metrów

2024-02-04, 22:21

Marek Kania zajął drugie miejsce w biegu na 500 metrów podczas finałowych zawodów Pucharu Świata. Foto: PAP/EPA/CJ GUNTHER

Marek Kania zajął drugie miejsce, a Piotr Michalski był trzeci na 500 m w finałowych zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Quebecu. Na dziewiątej pozycji uplasował się Damian Żurek. Zwyciężył Amerykanin Jordan Stolz.

• Runda w Quebecu kończy sezon Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim
  • W połowie lutego odbędą się mistrzostwa świata, których gospodarzem będzie Calgary

Marek Kania, który w sobotę był na tym dystansie czwarty, miał nie najlepszy start, ale potem znacznie podkręcił tempo i uzyskał wynik 34,69, o 0,03 s lepszy niż w sobotę. Piotr Michalski osiągnął 34,72, a Michał Żurek - 34,96. Jordan Stolz rezultatem 34,36 pobił o 0,01 s rekord toru.

Jedyny Polak w grupie B Jakub Piotrowski zajął 12. miejsce - 35,22. W tym gronie najszybszy był Kanadyjczyk Yankun Zhao - 34,99.

W klasyfikacji końcowej na tym dystansie triumfował Japończyk Wataru Morishige, który w niedzielę był szósty - 34,95. Kania zakończył sezon na siódmej pozycji, Żurek - na ósmej, a Michalski - na 11.

Biało-Czerwoni później wystąpią jeszcze w sprincie drużynowym, a ponadto planowana jest rywalizacja kobiet na 500 m oraz w biegu ze startu wspólnego.

Runda w Quebecu jest ostatnią w tym sezonie Pucharu Świata. W połowie lutego w Calgary odbędą się jeszcze mistrzostwa świata.