WTA Abu Zabi: Naomi Osaka odpada w 1. rundzie. "Demolka" w drugim secie

2024-02-06, 17:40

Naomi Osaka. Foto: Kamran Jebreili/Associated Press/East News

Japonka Naomi Osaka, była liderka światowego rankingu, przegrała z Amerykanką Danielle Collins 5:7, 0:6 w pierwszej rundzie turnieju w Abu Zabi. Porażka oddaliła w czasie realizację jej zapowiedzi o powrocie na czołowe miejsca zestawienia WTA

26-letnia Osaka, która po urlopie macierzyńskim zajmuje obecnie 757. miejsce w światowym rankingu, od powrotu na kort wygrała tylko jeden mecz, w Brisbane. Następnie przegrała w pierwszej rundzie Australian Open. Sytuacja powtórzyła się w Abu Zabi.

Japonka w pierwszym secie nieznacznie uległa rywalce (71. WTA). Drugą partię przegrała już do zera i po godzinie i 23 minutach została wyeliminowana z turnieju.

Azjatka w 2019 roku została numerem jeden światowego rankingu. Łącznie na tej pozycji utrzymała się przez 25 tygodni. W dorobku ma siedem trofeów, w tym cztery tytuły Wielkiego Szlema: US Open (2018, 2020) i Australian Open (2019, 2021).

Pierwszą rundę w Abu Zabi przeszła we wtorek Magda Linette, która pokonała 18-letnią Alexandrę Ealę z Filipin 7:6 (7-4), 6:1.

Jak wyglądał 2023 rok w tenisie? Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski podsumowują wydarzenia ostatnich 12 miesięcy.

<<< Sport w 2023 - PIŁKA NOŻNA, SIATKÓWKA, SPORTY WALKI, LEKKOATLETYKA, KOLARSTWO, SPORTY ZIMOWE, MOTO SPORT<<<