WTA Abu Zabi: wyniszczające starcie Magdy Linette. Polka przegrała z Beatriz Haddad Maią

2024-02-07, 15:39

Magda Linette przegrała z Beatriz Haddad Maią w drugiej rundzie turnieju w Abu Zabi. Foto: Kamran Jebreili/Associated Press/East News

Magda Linette odpadła w drugiej rundzie turnieju WTA na twardych kortach w Abu Zabi. Polka przegrała z Brazylijką Beatriz Haddad Maią 6:7 (6-8), 7:6 (7-1), 1:6.

W pierwszym secie obie zawodniczki miały sporo break pointów, jednak przełożyło się to na tylko dwa przełamania, co przełożyło się na tie-break. Linette rozpoczęła go świetnie i prowadziła już 3-1, jednak ostatecznie to Haddad Maia schodziła na przerwę jako zwyciężczyni.

Druga partia przebiegła w podobny sposób, a o jego losach ponownie rozstrzygał trzynasty gem. Tym razem poznanianka zdominowała rywalizację, pewnie zwyciężając 7-1.

W decydującym secie Polka coraz bardziej odczuwała trudy długiego spotkania, czego nie można było powiedzieć o rywalce. Haddad Maia przełamała poznaniankę w czwartym i szóstym gemie, po czym przypieczętowała zwycięstwo wygrywając 6:1.

Mecz trwał w sumie trzy godziny i 44 minuty.

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Linette występuje jeszcze w grze podwójnej w parze z Bernardą Perą. W ćwierćfinale polsko-amerykańsku duet zagra z rozstawionymi z numerem trzecim Chan Hao-Ching z Tajwanu i Meksykanką Giulianą Olmos.