Ekstraklasa: podział punktów w Lubinie. Rzut karny na wagę remisu

2024-02-18, 14:35

Zdjęcie z meczu Zagłębie - Cracovia. Foto: PAP/Maciej Kulczyński

W pierwszym niedzielnym meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Zagłębie Lubin zremisowało 1:1 z Cracovią. "Pasy" doprowadziły do remisu dzięki rzutowi karnemu.

Zagłębie z golem do szatni

Goście przystąpili do meczu, podbudowani wysokim zwycięstwem nad Radomiakiem - podopieczni Jacka Zielińskiego zaczęli wiosnę od wyniku 6:0.

Cracovia zamierzała przedłużyć dobrą passę i szybko ruszyła do ataków. Już w pierwszych minutach celnie uderzył Kallman, a Zagłębie starało się nie dopuszczać do groźnych sytuacji.

W kolejnych fragmentach pierwszej połowy, oba zespoły dbały głównie o zabezpieczenie dostępu do swojej bramki. Gdy zdawało się, że pierwsza połowa skończy się wynikiem bezbramkowym, celny cios wyprowadzili "Miedziowi".

Skrzydłowy Kacper Chodyna wyszedł w tempo do zagranej piłki, po czym precyzyjnym uderzeniem wyprowadził swój klub na prowadzenie.

Karny na wagę punktu

Po przerwie, do ataków ruszyła Cracovia. Aktywny w ofensywie był Rakoczy, z dystansu strzelał Dąbrowski, lecz gospodarze skutecznie się bronili. W 57. minucie do remisu mógł doprowadzić Bochnak, na jego nieszczęście doskonale interweniował Jasmin Burić.

W 70. minucie, sędzia po skorzystaniu z analizy VAR, podyktował rzut karny dla "Pasów" za faul na Kallamanie. Strzał z jedenastu metrów na gola zamienił Jani Atanasov.

Odpowiedź Zagłębia była błyskawiczna - po szybkiej akcji i celnym podaniu Chodyny, spudłował były zawodnik Cracovii, Mateusz Wdowiak. Cracovia do ostatniej chwili dążyła do zwycięstwa, nieudane były jednak próby Kallmanna i Makucha. Ostatnie słowo mogło jednak należeć do piłkarzy Fornalika. Już w doliczonym czasie gry, groźny strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał Pieńko i Madejski był zmuszony do interwencji na wagę cennego punktu.

KGHM Zagłębie Lubin – Cracovia Kraków 1:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Kacper Chodyna (45+1), 1:1 Jani Atanasov (73-karny).

Żółta kartka – KGHM Zagłębie Lubin: Dawid Kurminowski, Mateusz Grzybek, Michał Nalepa, Jasmin Buric; Cracovia Kraków: Paweł Jaroszyński, Takuto Oshima.

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk). Widzów: 4 173.

KGHM Zagłębie Lubin: Jasmin Buric – Mateusz Grzybek, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Luis Mata – Kacper Chodyna, Damian Dąbrowski, Tomasz Makowski, Serhij Bułeca (74. Tomasz Pieńko), Mateusz Wdowiak (88. Marek Mróz) - Dawid Kurminowski (81. Juan Munoz).

Cracovia Kraków: Sebastian Madejski – Otar Kakabadze, Eneo Bitri, Arttu Hoskonen, Paweł Jaroszyński – Michał Rakoczy (79. Mikkel Maigaard), Jani Atanasov, Karol Knap (61. Cornel Rapa), Mateusz Bochnak (61. Takuto Oshima) – Benjamin Kallman, Patryk Makuch.