NBA. Jeremy Sochan bez punktów. Kolejna porażka San Antonio Spurs

2024-02-28, 10:10

Jeremy Sochan. Foto: PAP/EPA/ADAM DAVIS

Jeremy Sochan nie zdobył nawet punktu, a jego drużyna San Antonio Spurs przegrała na wyjeździe z Minnesota Timberwolves 105:114. To była 48. w obecnym sezonie ligi NBA porażka koszykarzy z Teksasu, którzy wygrali tylko 11 meczów.

20-letni Polak jak zwykle rozpoczął spotkanie w podstawowej piątce "Ostróg", ale ostatecznie spędził na parkiecie tylko 16 minut. W tym czasie spudłował dwa rzuty, zanotował jedną asystę i popełnił jeden faul.

To był najkrótszy występ Sochana w tym sezonie i pierwszy bez punktu. W niedzielę w starciu z Utah Jazz również nie trafił żadnego rzutu z gry, ale wykorzystał jeden rzut wolny.

Timberwolves to najlepsza obecnie drużyna Konferencji Zachodniej i z pokonaniem Spurs nie miała większych problemów. Wynik końcowy nie oddaje przewagi "Leśnych Wilków", które w czwartej kwarcie prowadziły już różnicą 24 punktów.

- Rywale zdobyli 30 punktów po naszych stratach. To jest przyczyna porażki. Za każdym razem, kiedy na coś takiego pozwalamy, to przegrywamy mecz. Wszystko sprowadza się do tego, reszta nie ma większego znaczenia - ocenił trener Spurs Gregg Popovich.

Gości do wygranej poprowadził zdobywca 34 punktów Anthony Edwards.

Wśród Spurs najlepszy był Devin Vassell - 21 pkt. Victor Wembanyama zanotował 17 pkt i 13 zbiórek.

Wielkie emocje minionej nocy były w Cleveland, gdzie miejscowi Cavaliers pokonali Dallas Mavericks 121:119. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Max Struss, trafiając równo z końcową syreną rzut z własnej połowy.

New York Knicks - New Orleans Pelicans 92:115
Chicago Bulls - Detroit Pistons 95:105Minnesota Timberwolves - San Antonio Spurs 114:105

Northwest Division
1. Minnesota Timberwolves 41 17 .707