Liga Europy. AS Roma i Liverpool FC blisko awansu. Bayer o krok od wpadki

2024-03-07, 20:40

Liverpool FC wysoko wygrał ze Spartą Praga . Foto: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

AS Roma i Liverpool FC dzięki wysokim zwycięstwom w pierwszych meczach 1/8 finału Ligi Europy, są już o krok od awansu do ćwierćfinału. Tylko remis w Karabachu uratował Bayer Leverkusen, zmierzający po mistrzostwo Niemiec.

Sparta Praga miała czego żałować, gdyż przegrywała do przerwy 0:3 pomimo tego, że długimi fragmentami gospodarze grali z Liverpoolem FC jak równy z równym. Zawodnicy z Anglii byli jednak dużo skuteczniejsi i po golach Alexisa Mac Allistera, Luisa Diaza, Dominika Szoboszlaia i dwóch trafieniach Darwina Nuneza, wygrali aż 5:1. Jedyna bramka dla gospodarzy padła po kiksie Conora Bradleya, który zanotował "samobója".

Swój mecz wygrali także ubiegłoroczni finaliści, piłkarze AS Romy. Podopieczni Daniele De Rossiego rozbili angielski Brighton aż 4:0 po golach Paulo Dybali, Romelu Lukaku, Gianluki Manciniego i Bryana Cristante. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził reprezentant Polski Jakub Moder (Brighton).

W 88. minucie na boisko wszedł inny z kadrowiczów, Nicola Zalewski grający dla gospodarzy.

W trzecim rozpoczętym o 18.45 meczu, Karabach Agdam sensacyjnie wygrywał z Bayerem Leverkusen 2:0. "Aptekarze" dzięki bramkom Wirtza i Schicka w 2. połowie przedłużyli jednak serię spotkań bez porażki do 35.

W środę został rozegrany mecz Sporting - Atalanta, zakończony remisem 1:1.

Rewanże odbędą się 14 marca. Finał tej edycji LE zaplanowano na 22 maja w Dublinie.

Program pierwszych meczów 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europy (rewanże 14 marca):