Liga Europy. Aż trzy czterobramkowe zwycięstwa. Fabiański bez czystego konta

2024-03-07, 23:15

Łukasz Fabiański nie zapobiegł porażce z Freiburgiem . Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Zakończyły się pierwsze mecze 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europy. Najbliżej awansu są Liverpool FC, AS Roma i Olympique Marsylia.

• W 1/8 finału występują drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach LE oraz zwycięzcy dwumeczów barażowych pomiędzy ekipami z drugich pozycji a "spadkowiczami" z Ligi Mistrzów

• Rewanże odbędą się 14 marca. Finał tej edycji LE zaplanowano na 22 maja w Dublinie

Sprawę awansu do ćwierćfinału w pierwszych spotkaniach praktycznie rozstrzygnęły Liverpool, AS Roma i Olympique Marsylia.

Lider angielskiej Premier League - mimo kłopotów kadrowych - wygrał w Pradze ze Spartą 5:1, włoska ekipa na własnym stadionie pokonała Brighton 4:0, a takim samym rezultatem zakończył się pojedynek marsylczyków z Villarrealem.

W tym drugim meczu na ostatnie trzy minuty wszedł do gry pomocnik gospodarzy i reprezentacji Polski Nicola Zalewski, a Jakub Moder z ekipy angielskiej był rezerwowym.

Jedynym polskim piłkarzem, który w czwartek rozegrał cały mecz był Łukasz Fabiański. Bramkarz West Ham United nie zachował czystego konta, w 81. minucie wyjazdowej potyczki z SC Freiburg pokonał go Austriak Michael Gregoritsch i angielski zespół, triumfator poprzedniej edycji Ligi Konferencji, przegrał 0:1.

Już w środę Sporting Lizbona zremisował z Atalantą Bergamo 1:1 w meczu grupowych rywali Rakowa.

Piłkarze Bayeru Leverkusen zremisowali w Baku z Karabachem Agdam 2:2, zdobywając wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry. To już 35. spotkanie drużyny trenera Xabiego Alonso bez porażki we wszystkich rozgrywkach (Bundesliga, Puchar Niemiec i Liga Europy). 30 z nich wygrała.

"Aptekarze" po raz ostatni w oficjalnych występach przegrali 27 maja w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu niemieckiej ekstraklasy (0:3 z VfL Bochum).

Program pierwszych meczów 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europy (rewanże 14 marca):