Euro 2024. Walia - Finlandia. Kto kolejnym rywalem Polaków? Jednostronny mecz w Cardiff

2024-03-21, 22:40

Reprezentanci Walii cieszą się po zdobyciu gola w meczu z Finlandią . Foto: PAP/EPA/KARA THOMAS

Reprezentacja Walii wygrała w Cardiff z Finlandią 4:1 w meczu półfinałowym baraży o awans do Euro 2024. Walijczycy we wtorek zagrają u siebie o awans na turniej finałowy mistrzostw Europy z reprezentacją Polski, która w Warszawie pokonała Estonię 5:1.

• Marcowe baraże wyłonią trzech ostatnich uczestników turnieju finałowego Euro 2024
  • Walijczycy w bardzo dobrym stylu pokonali reprezentację Finlandi

Wciąż nie znamy trzech z 24 uczestników tegorocznych finałów mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w Niemczech.

W jednej z trzech ścieżek barażowych znalazła się reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni w półfinale baraży wygrali z Estonią aż 5:1. Teraz Biało-Czerwonych czekać będzie decydujące o awansie starcie na wyjeździe, które zaplanowano na 26 marca.

>>>POLSKA GRAŁA Z ESTONIĄ W WARSZAWIE<<<

Rywalem podopiecznych Michała Probierza w finale walki o Euro 2024 będą Walijczycy, którzy w czwartek nie dali szans Finlandii. Podopieczni Roba Page'a pewnie wygrali w Cardiff aż 4:1.

Znamy rywali Polaków. Jednostronny mecz

Już w trzeciej minucie meczu z Finami do siatki gości trafił David Brooks. Walijski napastnik pokonał Lukasa Hradecky'ego strzałem z bliska. Fiński bramkarz poradził sobie ze strzałem Harry'ego Wilsona, ale wobec dobitki Brooksa był bezradny.

"Smoki" podwyższyły wynik w 38. minucie, gdy kapitalnym uderzeniem w okienko popisał się Neco Williams. Wilson z rzutu wolnego odegrał do walijskiego defensora, a ten huknął nie do obrony z dystansu.

Choć Finowie mieli niewiele do powiedzenia, w końcówce pierwszej połowy trafili do bramki gospodarzy! Kontratak podopiecznych Markku Kanervy wykończył Teemu Pukki, dając gościom nadzieje na odwrócenie losów spotkania.

Walijczycy zgasili nadzieje Finów

Nadzieja zgasła jednak już w 47. minucie. Ponownie rzut wolny wykonywał Wilson, po którego wrzutce piłkę zgrali jeszcze Ethan Ampadu i Brooks. Brennan Johnson z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki.

Walijczycy zdołali wygrać jeszcze wyżej. O ile gol Bena Daviesa w 79. minucie nie został uznany, o tyle 10 minut później wynik ustalił Daniel James. Walijski skrzydłowy popędził z piłką na bramkę Finów i bez problemu minął Hradecky'ego, ustalając wynik spotkania.

Dzięki wygranej reprezentacja Walii zmierzy się z Polską w meczu decydującym o awansie na turniej finałowy Euro 2024. Mecz odbędzie się 26 marca w Cardiff.

Walia - Finlandia 4:1

Gole: 1:0 - Brooks (3.), 2:0 N. Williams (38.), 2:1 - Pukki (45.), 3:1 - Johnson (47.), 4:1 - James (89.)

Walia: Danny Ward - Neco Williams, Chris Mephan, Ben Davies, Joe Rodon - Connor Roberts, Ethan Ampadu, Harry Wilson (90' Nathan Broadhead), Jordan James - Brennan Johnson (73' Daniel James), David Brooks (60' Kiefer Moore)

Finlandia: Lukas Hradecky - Nikolai Alho (87' Ilmari Niskanen), Miro Tenho, Robert Ivanov, Matti Peltola - Glen Kamara, Rasmus Schueller (73' Kaan Kairinen), Joel Pohjanpalo (77' Benjamin Kallman) - Robin Lod (73' Oliver Antman), Teemu Pukki (77' Fredrik Jensen), Daniel Hakans

Żółte kartki: James, Wilson, Mepham, Moore (Walia) oraz Rod, Tenho, Hakans (Finlandia)

Sędzia: Istvan Kovacs (Rumunia)