NBA. Jeremy Sochan kontuzjowany. Spurs wyszarpali zwycięstwo bez Polaka

2024-03-30, 08:38

Jeremy Sochan nie odegrał znaczącej roli w meczu San Antonio Spurs z New York Knicks. Foto: PAP/EPA/ADAM DAVIS

Jeremy Sochan zdobył 4 punkty, a jego San Antonio Spurs po dogrywce pokonali New York Knicks 130:126 (38:27, 36:30, 20:34, 27:30, 9:5) w meczu amerykańskiej koszykarskiej ligi NBA. Reprezentant Polski spędził na parkiecie 16 minut, w tym czasie zanotował również asystę, ale dalszą grę uniemożliwiła mu kontuzja.

NBA. Sochan kontuzjowany

"Ostrogi", dla których jest to trzecie z rzędu i 18. w tym sezonie ligowe zwycięstwo, pozostają na ostatnim, 15. miejscu w tabeli strefy zachodniej.

Ostatnie spotkania podbudowały morale ekipy, która zdołała ograć kolejno Phoenix Suns, Utah Jazz, a teraz dołożyła kolejny skalp, przerywając serię trzech wygranych wyżej notowanej ekipy Knicks. Niestety, dla Jeremy'ego Sochana nie był to dobry wieczór.

W 16 minut zdołał zdobyć tylko 4 punkty, a w grze przeszkadzał mu uraz kostki. Polak dograł jeszcze drugą kwartę, jednak na tym zakończył swój udział w spotkaniu. To pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Spurs są na fali trzech kolejnych zwycięstw, choć w spotkaniu z Knicks niewiele brakowało, by to rywale podnosili ręce do góry w geście zwycięstwo - świetnie dysponowany był Jalen Brunson, któremu uraz odpowiedzialnego za niego Polaka umożliwił pokazanie pełni możliwości.

Rozgrywający rzucił aż 61 punktów, ustanawiając swój personalny rekord. W kluczowym momencie spotkania znów dał o sobie znać będący w dobrej dyspozycji Victor Wembanyama. Dwa trafione rzuty wolne Francuza doprowadziły San Antonio do remisu (121:121) i dały Spurs dogrywkę. Wembanyama zdobył rekordowe w karierze 40 punktów, wyrównał swój wynik pod względem 20 zbiórek, dodał siedem asyst, dwa przechwyty i zablokował jeden rzut. To jego trafienie za 3 pkt pod koniec dodatkowego czasu gry miało ogromne znaczenie na końcowy wynik.

Jak na razie nie wiadomo, na ile poważny jest uraz Sochana, który odczuwał ból w kostce i nie był w stanie kontynuować spotkania - pierwsze prognozy nie wskazują jednak na coś, co mogłoby wykluczyć Polaka z gry na dłużej i prawdopodobne, że zagra już w kolejnym meczu.

W innych spotkaniach Charlotte Hornets ulegli Golden State Warriors 97:115, Indiana Pacers pokonali Los Angeles Lakers 109:90, Orlando Magic przegrali z Los Angeles Clippers 97:100, Washington Wizards ulegli Detroit Pistons 87:96, Brooklyn Nets wygrali z Chicago Bulls 125:108, Cleveland Cavaliers pokonali Philadelphia 76ers 117:114, Utah Jazz przegrali z Houston Rockets 100:101, Miami Heat wygrali z Portland Trail Blazers 142:82, Oklahoma City Thunder pokonali Phoenix Suns 128:103, Denver Nuggets przegrali z Minnesota Timberwolves 98:111, a Sacramento Kings ulegli Dallas Mavericks 103:107.

W tabeli na zachodzie prowadzą Oklahoma City Thunder, a na wschodzie - Boston Celtics.

Sacramento Kings - Dallas Mavericks 103:107
San Antonio Spurs - New York Knicks 130:126 po dogr.

Northwest Division

1. Minnesota Timberwolves 51 22 .699