Przełamanie Michała Skórasia w lidze. Club Brugge nie rezygnuje z walki o mistrzostwo Belgii

2024-04-14, 16:40

Michał Skóraś. Foto: BRUNO FAHY/AFP/East News

Michał Skóraś strzelił swoją pierwszą w lidze bramkę dla Club Brugge w wygranym u siebie 3:0 meczu piłkarskiej ekstraklasy belgijskiej z Royal Antwerp FC. Polak wystąpił w podstawym składzie i został zmieniony w 68. minucie przez Ferrana Jutglę.

Dotąd były skrzydłowy Lecha Poznań trafiał jedynie w Lidze Konferencji. W tych rozgrywkach zdobył dwa gole w 12 startach. Z kolei na bramkę w Jupiler Pro League musiał czekać aż 20 meczów.

Przełamanie nastąpiło w spotkaniu z Royalem Antwerp - tegorocznym uczestnikiem Ligi Mistrzów. W 60. minucie gry Polak otrzymał płaskie podanie z lewej flanki od Holendra Bjorna Meijera i zdecydował się na strzał bez przyjęcia lewą nogą. Trafił idelnie, tuż przy dalszym słupku, poza zasięgiem bramkarza rywali.

Zespół z Brugii zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Po 33 kolejkach traci dwa do lidera Anderlechtu. Rozgrywki grupy mistrzowskiej Club Brugge rozpoczynał ze stratą aż dziewięciu "oczek" do prowadzącej Antwerpii.

Dobra forma Skórasia może zaowocować powołaniem na Euro 2024. Na ostatnich zgrupowaniach 24-latka wprawdzie brakowało, ale na meczu Brugii z Anderlechtem, w którym skrzydłowy zaliczył dwie asysty, gościł selekcjoner Michał Probierz. Niewykluczone, że Skóraś zapracuje na pierwsze powołanie od września ub. roku.