Bundesliga. Szalona końcówka w Dortmundzie. Bayer Leverkusen wciąż niepokonany

2024-04-21, 20:31

Bayer wyrównał w samej końcówce. Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Piłkarze Bayeru Leverkusen, którzy zapewnili sobie już historyczne mistrzostwo Niemiec, podtrzymali miano niepokonanych w tym sezonie. W 30. kolejce Bundesligi zremisowali na wyjeździe z Borussią Dortmund 1:1, zdobywając wyrównującą bramkę w siódmej minucie doliczonego czasu gry.

Szalona końcówka. Bayer wciąż niepokonany

"Aptekarze" w oficjalnych występach po raz ostatni zeszli z boiska pokonani 27 maja 2023 w kolejce kończącej poprzedni sezon niemieckiej ekstraklasy (0:3 z VfL Bochum).

Później nastąpiła niesamowita seria spotkań bez porażki w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Europy, z których 38 Bayer wygrał. Pod wodzą hiszpańskiego trenera Xabiego Alonso sięgnął po raz pierwszy po mistrzostwo kraju, a także awansował do finału pucharu i jest już w półfinale drugiego pod względem prestiżu rozgrywek pod egidą UEFA.

W niedzielę w Dortmundzie przedłużył udaną passę do 45 meczów, z których 38 wygrał, choć nie po raz pierwszy wydawało się, że imponująca seria dobiegnie końca.

Gospodarze, którzy we wtorek awansowali do półfinału Ligi Mistrzów, prowadzili od 81. minuty po trafieniu Niclasa Fuellkruga. Wyrównał w siódmej minucie doliczonego przez arbitra czasu gry Chorwat Josip Stanisić.

"Chcemy kontynuować nasz marsz bez porażki"

"Bayer po raz kolejny zdobywa gola w doliczonym czasie gry i tym samym kontynuuje rekordową serię" - napisał tuż po końcowym gwizdku magazyn piłkarski "Kicker".

- Chcemy kontynuować nasz marsz bez porażki. Być niepokonanym przez cały sezon to jest teraz nasz cel - przyznał szwajcarski kapitan "Aptekarzy" Granit Xhaka i dodał: "Zremisowaliśmy w końcówce, ale zasłużyliśmy na ten punkt".

Inaczej ocenił wydarzenia w Dortmundzie zdobywca bramki dla Borussii. - W przekroju całego spotkania byliśmy lepsi - zaznaczył Fuellkrug, a trener gospodarzy Edin Terzić skomentował: W końcówce byliśmy nieco zbyt pasywni.

Ekipa BVB z dorobkiem 55 punktów cztery kolejki przed końcem sezonu zajmuje piąte miejsce w tabeli, które może dać udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Bayer, który wygrał 25 spotkań ligowych i pięć zremisował, ma 80 "oczek" i o 14 wyprzedza ustępującego mistrza - Bayern Monachium oraz o 17 VfB Stuttgart, który w niedzielę uległ na wyjeździe Werderowi Brema 1:2. W zwycięskiej drużynie na ostatnie osiem minut na boisku pojawił się Dawid Kownacki.

Piłkarze Bayernu, którzy stracili tytuł po 11 latach, w sobotę pokonali na wyjeździe Union Berlin 5:1.