NBA. Knicks znowu lepsi od Pacers. Uraz stopy nie przeszkodził Brunsonowi

2024-05-09, 10:21

Jalen Brunson (z lewej) był liderem New York Knicks w drugim meczu z Indiana Pacers. Foto: ELSA/Getty AFP/East News

Koszykarze New York Knicks pokonali u siebie Indiana Pacers 130:121 i objęli prowadzenie 2-0 w półfinałowej rywalizacji play-off do czterech zwycięstw w Konferencji Wschodniej ligi NBA.

Liderem gospodarzy był Jalen Brunson, mimo że opuścił aż 15 minut pierwszej połowy meczu z powodu urazu stopy. Wrócił jednak do gry w drugiej części spotkania przy owacji na stojąco kibiców, którzy wypełnili po brzegi słynną Madison Square Garden.

Wielki powrót Brunsona. "To jego charakter"

Brunson zakończył spotkanie z dorobkiem 29 punktów, z których 24 uzyskał w drugiej połowie.

- Ma dużo wytrzymałości. Myślę, że to właśnie jego charakter. Taki jest także styl naszego zespołu. Wytrzymałość psychiczna jest niezwykle ważna – umiejętność radzenia sobie z trudnościami, bycia w najwyższej formie, kiedy jest to potrzebne, nawet jeśli nie czujesz się najlepiej. I on taki właśnie jest. To świetny lider - powiedział o Brunsonie trener Knicks Tom Thibodeau.

O punkt mniej od lidera zanotował Ogugua Anunoby, który zakończył mecz w trzeciej kwarcie z powodu kontuzji lewej nogi. Donte DiVincenzo również zdobył 28 punktów.

Trudna sytuacja Pacers. "W domu musimy grać lepiej"

Po stronie Pacers najlepiej spisał się Tyrese Haliburton - 34 pkt. - Musimy wrócić do domu i zagrać lepiej - skwitował krótko trener zespołu gości Rick Carlisle.

Trzeci mecz w piątek w Indianapolis.

Wynik środowego meczu 2. rundy play-off - półfinału konferencji - koszykarskiej ligi NBA: