ATP Rzym. Hubert Hurkacz zagra z legendą. Rafael Nadal rywalem Polaka w 2. rundzie

2024-05-10, 07:00

Hubert Hurkacz. Foto: Rex Features/East News

Rafael Nadal w trzech setach pokonał Belga Zizou Bergsa 4:6, 6:3, 6:4 w 1. rundzie turnieju ATP rangi Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Rywalem doświadczonego hiszpańskiego tenisisty w drugiej rundzie będzie Hubert Hurkacz, który na otwarcie miał wolny los.

Bergs sprawił dużą niespodziankę wygrywając pierwszego seta 6:4, choć Nadal prowadził już 3:1. Belg wyróżniał się dobrym serwisem. W całym meczu zanotował sześć asów.

Niemal 38-letni Hiszpan wygrał dwa kolejne sety 6:3, 6:4 i zameldował się w drugiej rundzie, gdzie czeka na niego Hurkacz. Najlepszy polski tenisista pierwszy raz zmierzy się z Nadalem, który zapowiedział, że po tym sezonie zakończy karierę.

Mączka jest ulubioną nawierzchnią Nadala, który przygotowuje się do ostatniego w karierze występu we French Open. Na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu triumfował 14-krotnie i jest pod tym względem rekordzistą.

Hurkacz nie jest bez szans w starciu z Nadalem, który zmagał się z wieloma kontuzjami i od ponad roku rzadko pojawia się na korcie. Hiszpan zajmuje obecnie dopiero 305. miejsce w rankingu ATP, a Polak jest dziewiąty.

Kiedy mecz Nadal - Hurkacz?

Pojedynek Huracza z Nadalem odbędzie się w sobotę 11 maja. Organizatorzy nie zaprezentowali jeszcze planu gier na ten dzień.

Nadal dziesięciokrotnie wygrał turniej Internazionali d’Italia. Ostatni raz w 2021 roku, gdy w finale w Rzymie pokonał Serba Novaka Djokovica.