Piłkarskie ME U-17 kobiet. Polki z brązowym medalem! Pojadą na mistrzostwa świata

Polskie piłkarki zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy do lat 17. W meczu o trzecie miejsce w szwedzkim Lundzie pokonały w rzutach karnych Francję 4-2 (w regulaminowym czasie było 2:2) i awansowały do mistrzostw świata, które w październiku odbędą się na Dominikanie.

2024-05-18, 16:05

Polskie piłkarki wywalczyły brązowe medale mistrzostw Europy do lat 17 . Foto: x.com/sport_tvppl (screen)
  • Gole dla Polski w regulaminowym czasie gry zdobyły Oliwia Związek i Oliwia Łapińska
  • Wygrana w rzutach karnych oznacza, że Biało-Czerwone pojadą na mundial, podobnie jak Hiszpanki i Angielki

Polki objęły prowadzenie w 10. minucie po strzale Oliwii Związek. Francuzki wyrównały w minutę później, bramkę zdobyła Justine Rouquet, która drugi raz na listę strzelczyń wpisała się w 40. minucie.

Biało-Czerwone wyrównały na 2:2 w 80. minucie po pięknym strzale z blisko 30 metrów Oliwii Łapińskiej.

W rzutach karnych trafiły Łapińska, Zuzanna Witek i Iga Witkowska, pomyliła się Kinga Wyrwas, a zwycięstwo przypieczętowała Magda Piekarska.

Polki po raz pierwszy wystąpią w mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej. Awans zapewniły sobie również Hiszpanki i Angielki. W sobotnim finale w Malmoe piłkarki z Półwyspu Iberyjskiego rozbiły Angielki 4:0.