Roland Garros 2024. Ekspresowa porażka Magdy Linette. Samsonowa nie pozostawiła złudzeń Polce

2024-05-27, 12:22

Magda Linette. Foto: AFP7 vía Europa Press/Associated Press/East News

Magda Linette przegrała z Rosjanką Ludmiłą Samsonową 1:6, 1:6 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Roland Garros. Mecz Polki trwał zaledwie 69 minut.

Obie zawodniczki przed starciem na Roland Garros mierzyły się tylko raz. W 2022 roku w ćwierćfinale turnieju w Cleveland lepsza okazała się Rosjanka, która  wygrała 6:4, 6:3. Niestety w Paryżu ograła Linette jeszcze łatwiej.

Pierwszy set był w wykonaniu Polki partią bez historii. Samsonowa rozpoczęła od gładkiego 4:0, a poznanianka "urwała" jej punkt dopiero w piątym gemie. To jednak wszystko, na co było stać 32-latę, która przegrała 1:6.

W drugiej partii Samsonowa również szybko przełamała Polkę - już w czwartym gemie, czyli drugim serwisowym Linette. Zawodniczka z Poznania nie zdołała odrobić tej straty, ani nawet wygrać chociaż jednego gema. Samsonowa ponownie wygrała 6:1 i bez wysiłku awansowała do drugiej rundy.

W paryskim turnieju kobiet rywalizuje również Iga Świątek. Liderka rankingu WTA po godz. 13 w poniedziałek zagra z Francuzką Leolią Jeanjean. W turniejowej drabince figuruje także Magdalena Fręch - jej rywalką będzie Rosjanka Daria Kasatkina. Ich spotkanie odbędzie się we wtorek po godz. 11.

>>> Iga Świątek - Leolia Jeanjean. Liderka vs kwalifikantka w 1. rundzie [NA ŻYWO]