Roland Garros 2024. Mistrz zaczął od wygranej. Novak Djoković zwyciężył w trzech setach

2024-05-28, 23:41

Novak Djoković cieszy się po odniesieniu zwycięstwa . Foto: PAP/EPA/MOHAMMED BADRA

Broniący tytułu Serb Novak Djoković awansował do drugiej rundy French Open w Paryżu. Lider światowego rankingu tenisistów pokonał we wtorek Francuza Pierre'a-Hugues Herberta 6:4, 7:6 (7-3), 6:4.

Novak Djoković walczy o 25. wielkoszlemowy tytuł, co byłoby wyśrubowaniem jego rekordu. 37-latek z Belgradu w tym sezonie nie imponuje jednak formą. Nie wygrał jeszcze nawet jednego turnieju

Kolejnym rywalem Djokovicia będzie 63. na liście ATP Hiszpan Roberto Carballes Baena.

Wyniki wtorkowych meczów 1. rundy mężczyzn turnieju tenisowego French Open w Paryżu:

Casper Ruud (Norwegia, 7) - Felipe Meligeni Alves (Brazylia) 6:3, 6:4, 6:3
Tomas Martin Etcheverry (Argentyna, 28) - Arthur Cazaux (Francja) 3:6, 6:2, 6:1, 6:4
Alex de Minaur (Australia, 11) - Alex Michelsen (USA) 6:1, 6:0, 6:2
Tomas Machac (Czechy) - Nuno Borges (Portugalia) 7:6 (7-3), 6:4, 6:3
Arthur Rinderknech (Francja) - Adam Walton (Australia) 6:2, 6:4, 7:5
Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) - Valentin Vacherot (Monako) 4:6, 6:2, 6:2, 7:6 (7-2)
Taylor Fritz (USA, 12) - Federico Coria (Argentyna) 2:6, 6:1, 6:2, 6:1
Mariano Navone (Argentyna, 31) - Pablo Carreno Busta (Hiszpania) 5:7, 6:1, 6:3, 6:0
Jaume Munar (Hiszpania) - Roberto Bautista Agut (Hiszpania) 6:1, 4:6, 6:4, 6:1
Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Roman Andres Burruchaga (Argentyna) 6:3, 6:2, 6:1
Flavio Cobolli (Włochy) - Hamad Medjedović (Serbia) 6:2, 6:3, 6:7 (2-7), 6:3
Holger Rune (Dania, 13) - Daniel Evans (W. Brytania) 6:4, 6:4, 6:4
Luciano Darderi (Włochy) - Rinky Hijikata (Australia) 6:3, 7:6 (8-6), 6:1
Giulio Zeppieri (Włochy) - Adrian Mannarino (Francja, 22) 4:6, 6:2, 6:1, 6:2
David Goffin (Belgia) - Giovanni Mpetshi Perricard (Francja) 4:6, 6:4, 6:3, 6:7 (4-7), 6:3
Tallon Griekspoor (Holandia, 26) - Mackenzie McDonald (USA) 6:3, 6:4, 1:6, 6:2
Roberto Carballes Baena (Hiszpania) - Constant Lestienne (Francja) 6:3, 7:5, 4:6, 6:2
Novak Djoković (Serbia, 1) - Pierre-Hugues Herbert (Francja) 6:4, 7:6 (7-3), 6:4
Thanasi Kokkinakis (Australia) - Alexei Popyrin (Australia) 4:6, 7:6 (10-8), 6:3, 5:7, 6:3
Aleksander Bublik (Kazachstan, 19) - Gregoire Barrere (Francja) 6:4, 7:5, 6:3