Serie A. Piotr Zieliński zadebiutował w Interze. Początek nowej drogi Polaka

2024-07-23, 09:49

Piotr ZIeliński rozegrał pierwsze 45 minut w barwach Interu Mediolan. Foto: Printscreen z Twitter

Piotr Zieliński zadebiutował w barwach Interu Mediolan. Piłkarz reprezentacji Polski zagrał w pierwszej połowie sparingu z drużyną Pergolettese, rozegranego w ośrodku sportowym "Nerazzurrich" w Appiano Gentile.

Zespół mistrza Włoch wygrał 2:1. Pierwszą bramkę zdobył w 34. minucie nowy nabytek mistrzów Włoch, Irańczyk Mehdi Taremi, który przeniósł się do Mediolanu z Porto, a w 88. minucie wynik podwyższył Eddie Salcedo. Honorowego gola dla gości strzelił w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Mattia Capoferri.

Piotr Zieliński, który w sezonie 2022/23 wywalczył mistrzostwo Włoch z Napoli, przeszedł do klubu z Mediolanu na zasadzie wolnego transferu na początku lipca. Była to jego pierwsza szansa na grę w nowych barwach. Środkowy pomocnik dostał szansę od Simone Inzaghiego już od pierwszej minuty.

Najlepszą szansę miał w 41. minucie spotkania, ale jego strzał przeleciał obok bramki gości. Oprócz tego zawodnik nie rozegrał spektakularnych zawodów, jednak trzeba przyznać, że w pierwszej odsłonie gry nie działo się zbyt wiele. Wiemy jednak, że doświadczony gracz będzie występował w klubie z numerem "7".

Inter rozegra w najbliższych trzech tygodniach jeszcze cztery sparingi, m.in. z Chelsea na Stamford Bridge, a obronę tytułu rozpocznie 17 sierpnia wyjazdowym meczem z Genoą.