Kadrowicz utrzymuje formę. Adam Buksa strzelił gola w debiucie

2024-07-20, 07:26

Adam Buksa strzelił gola w debiucie w nowym klubie. Foto: AXEL HEIMKEN/AFP/East News

Adam Buksa strzelił gola w swoim debiucie w barwach mistrza Danii, FC Midtjylland. Jego zespół zremisował na wyjeździe z Aarhus 1:1 w pierwszej kolejce duńskiej ekstraklasy.

Gospodarze wygrywali po bramce Tobiasa Becha w ósmej minucie i do przerwy mogli prowadzić 2:0, jednak Patrick Mortensen nie wykorzystał rzutu karnego. Goście wyrównali tuż po przerwie, gdy na listę strzelców wpisał się Buksa.

Napastnik reprezentacji Polski strzelił gola w przegranym 1:2 meczu z Holandią w fazie grupowej Euro 2024. Po turnieju w Niemczech przeszedł z RC Lens do Midtjylland. Z powodu przewlekłej kontuzji nie przebił się we francuskim klubie. W sezonie 2023/24 został wypożyczony do tureckiego Antalyasporu, gdzie w 35 meczach strzelił 16 goli.

Kierunek transferu jest sporym zaskoczeniem, gdyż według spekulacji, Polak miał zasilić jeden z silniejszych klubów tureckich - pisano zwłaszcza o Besiktasie.

Midtjylland to aktualny mistrz Danii. Łącznie cztery razy wygrywał Superligaen.