WTA Praga. Magda Linette wywalczyła awans. Polski finał nadal możliwy!

2024-07-24, 15:23

Magda Linette. Foto: PAP/EPA/CHEMA MOYA

Magda Linette pokonała Bułgarkę Wiktorię Tomową w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Pradze. W półfinale jej rywalką będzie Czeszka Linda Noskova lub Niemka Ella Seidel.

Pierwszy set rozpoczęła serie pięciu przełamań - dwóch po stronie Polki i trzech w wykonaniu jej rywalki. Następnie obie obroniły swoje podanie, ale od stanu 3:4 oglądaliśmy dwa kolejne breaki. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Tomowej 6:4.

Druga partia również zaczęła się od przełamań, ale tym razem "tylko" dwóch. Kolejne przyszły w 6. i 7. gemie. Decydujące okazało się 8. starcie, które miało niezwykle zacięty przebieg. Linette miała aż 9 break pointów i w końcu udało jej się sięgnąć po 5. punkt, a całego seta wygrała 6:3.

Ostatnia odsłona pojedynku była najbardziej jednostronna. Tomowa straciła przewagę serwisu w 3. i 5. gemie i ostatecznie uległa zawodniczce z Poznania 2:6.

We wcześniejszym środowym meczu Magdalena Fręch pokonała Ukrainkę Anhelinę Kalininę 2:6, 6:0, 6:1. Półfinałową rywalką Polki będzie zwyciężczyni starcia Czeszki Laury Samsonovej z Rosjanką Oksaną Selechmietową.