Towarzyskie El Clasico. Barcelona lepsza od Realu. Niespodziewany bohater, Lewandowski z asystą

FC Barcelona i Real Madryt wybrały się na przedsezonowe tournee w Stanach Zjednoczonych. Dwaj hiszpańscy giganci zagrali w New Jersey towarzyski mecz, w którym 2:1 zwyciężyli piłkarze z Katalonii. Asystę przy jednym z golu dla zwycięzców zaliczył Robert Lewandowski.

2024-08-04, 09:20

Robert Lewandowski zanotował asystę w meczu Barcelony z Realem Madryt. Foto: PAP/EPA/KENA BETANCUR

Mecz dwóch najsłynniejszych hiszpańskich klubów rozegrano w ramach towarzyskiego turnieju DirectTV Champions Soccer Tour, w którym udział biorą także Manchester City, Chelsea i AC Milan.

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego "Duma Katalonii" ograła "Królewskich", choć trzeba zaznaczyć, że składy obu ekip były dalekie od optymalnych.

Asystę w towarzyskim El Clasico zanotował Robert Lewandowski. W 42. minucie polski napastnik, po wrzutce Aleksa Valle z prawej strony, zgrał piłkę do Pau Victora, a 22-latek, który poprzedni sezon spędził w rezerwach Barcelony, z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Victor był zresztą bohaterem meczu, bo w 54. minucie trafił po raz drugi. Znowu z prawego skrzydła dośrodkował Valle, a młody napastnik doszedł do piłki i uderzył obok bezradnego Thibaut Courtois.

Real Madryt odpowiedział tylko jednym golem. Nico Paz wpisał się na listę strzelców w 82. minucie. Młody Argentyńczyk popisał się ładnym uderzeniem "szczupakiem" po rzucie rożnym egzekwowanym przez Ardę Gulera.

Przegrana z odwiecznym rywalem to druga porażka madrytczyków w towarzyskim turnieju. Wcześniej podopieczni Carlo Ancellottiego przegrali 0:1 z Milanem. Barcelona w pierwszym swoim spotkaniu za oceanem wygrała z kolei po rzutach karnych z Manchesterem City.

Kolejne El Clasico będzie już meczem o znacznie większej stawce. 27 października obaj hiszpańscy giganci zagrają w ramach La Ligi.