El. MŚ 2026. Brazylia wróciła na zwycięską ścieżkę. Urugwaj stracił punkty

Na zakończenie 7. kolejki eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2026 w strefie południowoamerykańskiej Brazylia wróciła na zwycięską ścieżkę, pokonując Ekwador 1:0. W innych meczach Urugwaj zremisował z Paragwajem 0:0, a Peru z Kolumbią 1:1.

2024-09-07, 09:41

Brazylia wróciła na zwycięską ścieżkę i pokonała Ekwador. Foto: PAP/EPA/Andre Coelho

Brazylijczycy triumfowali po golu Rodrygo w 30. minucie. Wygrana pozwoliła "Canarinhos" awansować w tabeli z szóstego na czwarte miejsce.

Brazylijska ekipa nie miała ostatnio najlepszej passy. W kwalifikacjach do MŚ poniosła trzy porażki z rzędu, natomiast w Copa America na przełomie czerwca i lipca odpadła już w ćwierćfinale, a w całych rozgrywkach odniosła tylko jedno zwycięstwo w grupie nad Paragwajem.

W meczu Peru z Kolumbią pierwszego gola strzelił dla Peru Alexander Callens w 68. minucie. Wyrównał Luis Diaz w 82. minucie.

Bezpośredni awans do mundialu w USA, Kanadzie i Meksyku wywalczy z Ameryki Płd. sześć najlepszych w eliminacjach zespołów, a siódmy zagra w interkontynentalnych barażach.