Serie A. "Polska" Bologna traci prowadzenie w końcówce. Wygrane Interu i Juventusu

Bologna FC zremisowała z Atalantą Bergamo 1:1 w meczu 6. kolejki włoskiej Serie A. W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał Łukasz Skorupski, a tuż po przerwie na murawie pojawił się Kacper Urbański.

2024-09-28, 22:38

Mecz Bologna - Atalanta. Foto: PAP/EPA/SERENA CAMPANINI

Chwilę po wejściu polskiego pomocnika prowadzenie ekipie "Rossoblu" dał Santiago Castro. Od 50. minuty Bologna musiała grać w dziesiątkę po tym jak Jhon Lucumi zobaczył czerwoną kartkę.

Kiedy wydawało się, że mimo gry w osłabieniu Bologna utrzyma prowadzenie do końcowego gwizdka, do akcji wkroczyli rezerwowi "La Dei" - w 90. minucie Nicolo Zaniolo odegrał do Lazara Samardzicia, a ten zapewnił punkt swojej ekipie.

W sobotę grał także Inter. "Nerazzurri" pokonali na wyjeździe prowadzone przez Kostę Runjaicia Udinese 3:2. Bohaterem mistrzów Włoch był Lautaro Martinez, który ustrzelił dublet. Dla Interu trafił także Davide Frattesi. Właśnie za włoskiego pomocnika w 85. minucie na plac gry wszedł Piotr Zieliński.

- Podarowaliśmy Interowi wszystkie trzy bramki, ale graliśmy z najlepszym zespołem we Włoszech - i jednym z najlepszych w Europie - jak równy z równym. Nie wolno tracić gola w pierwszej i ostatniej akcji pierwszej połowy. Musimy wyciągnąć wnioski z tych błędów. Ale ogólnie jestem usatysfakcjonowany, bo do ostatniej sekundy walczyliśmy o punkty z Interem - powiedział Runjaic.

Inter przerwał serię trzech spotkań bez zwycięstwa (wliczając bezbramkowy remis z Manchesterem City w Lidze Mistrzów). Mający tyle samo punktów AC Milan w piątek pokonał u siebie Lecce 3:0 (Filip Marchwiński był na ławce rezerwowych gości). Torino, które przed tym weekendem było na pierwszym miejscu, w niedzielę podejmie Lazio Rzym.

Po trzy punkty sięgnął także Juventus, który na Stadio Luigi Ferrais bez większych kłopotów ograł Genoę 3:0. Dwa gole dla "Starej Damy" strzelił Dusan Vlahović, a w końcówce wynik spotkania ustalił nowy nabytek "Bianconerich", Portugalczyk Francisco Conceicao. Synowi słynnego Sergio Conceicao asystował potomek innego znanego piłkarza i kolejny letni transfer Juve - Khephren Thuram.

Mecz w Genui rozgrywano bez udziału kibiców. Taką decyzję podjęły władze miasta ze względu na zamieszki podczas i po środowych derbach z Sampdorią w Pucharze Włoch. W wyniku tych incydentów rannych zostało ok. 50 osób.

"Stara Dama" ma 12 punktów, o jeden więcej od prowadzącego przed tą kolejką Torino Karola Linettego i Sebastiana Walukiewicza oraz obu mediolańskich ekip: broniącego tytułu Interu oraz AC Milan. Genoa jest na 16. pozycji z pięcioma punktami.