Cezary Kulesza odrzucił ofertę legendy. Wcześniej zdobył mistrzostwo Europy

Cezary Kulesza już wie, kto zostanie selekcjonerem polskiej kadry. Jednak na razie nie chce zdradzać nazwiska. Na Kanale Sportowym Mateusz Borek zdradził natomiast, że prezes PZPN odrzucił ofertę zagranicznego szkoleniowca, który poprowadził reprezentację do mistrzostwa Europy.

2025-07-07, 15:18

Cezary Kulesza odrzucił ofertę legendy. Wcześniej zdobył mistrzostwo Europy
Cezary Kulesza skreślił jedną kandydaturę. Foto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kto będzie selekcjonerem reprezentacji Polski?

Reprezentacja Polski niemal blisko miesiąc pozostaje bez selekcjonera. Po długim oczekiwaniu, wydaje się, że konkurs na opiekuna Biało-Czerwonych jest już zakończony. Sam Cezary Kulesza oznajmił, że wybrał odpowiedniego kandydata, ale jeszcze nie ogłosił nazwiska. W poniedziałkowym programie Misja Futbol na Kanale Sportowym, Mateusz Borek ujawnił, że na pewno będzie to Polak.

- Wiem, kto będzie trenerem reprezentacji Polski i jednocześnie nie wiem, kto nim będzie. To znaczy: wiem, że będzie to Polak. Ewidentnie upadła ta opcja zagraniczna – zaczął dziennikarz.

Dalej były komentator Polsatu Sport wyjawił, że polską kadrą zainteresowany był Roberto Mancini. Ale kandydatura włoskiego trenera, który na Euro 2020 z drużyną Italii sięgnął po mistrzostwo Europy została odrzucona.

- Będzie to Polak, choć ostatnio pojawiła się kandydatura Roberto Manciniego, który jest trenerem i sportowo i finansowo spełnionym. Był zainteresowany reprezentacją Polski. Początkowo pomyślałem, że to nie ma sensu, że to odcinanie kuponów. Później jednak spojrzałem na to z zupełnie innej strony. Że skoro ktoś ma tyle kasy, to może złapał jakąś motywację, by dołączyć do nieoczywistej drużyny w nieoczywistym kierunku, mieszkać w fajnym mieście - opowiadał Borek.

REKLAMA

Cezary Kulesza odrzucił kandydaturę Roberto Manciniego

- Zobaczcie, to byłaby duża nić porozumienia z wieloma zawodnikami reprezentacji Polski. Nas niekoniecznie chcą w Premier League, Hiszpanii, Bundeslidze, ale w Serie A jednak Polacy cały czas są gorącym tematem. Wielu mówi po włosku, byłaby taka bezpośrednia komunikacja z wieloma zawodnikami - kontynuował.

Mancini odnosił sukcesy także z klubami. Pod jego wodzą Inter Mediolan trzykrotnie z rzędu zostawał mistrzem Włoch. Z kolei razem z Manchesterem City wywalczył mistrzostwo Premier League.

Czytaj więcej:

Źródło: PolskieRadio24.pl/Kanał Sportowy/mw

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej