Chińczycy chcieli podkupić Piotra Żyłę. Skoczek ujawnił

Piotr Żyła otrzymał niecodzienną ofertę od reprezentacji Chin. Tamtejsza drużyna zaproponowała polskiemu skoczkowi, aby ten został trenerem ich zespołu. Ostatecznie 39-latek musiał odmówić.

2026-02-11, 10:52

Chińczycy chcieli podkupić Piotra Żyłę. Skoczek ujawnił
Piotr Żyła dostał ofertę od Chin. Foto: REUTERS
Czytaj także:

Piotr Żyła trenerem chińskich skoczków?

Piotr Żyła nie został powołany do składu na zimowe igrzyska olimpijskie. Mimo to pojechał do Włoch w roli eksperta Eurosportu. Skoczek od razu poczuł się jak ryba w wodzie. Na początku transmisji przed konkursem drużyn mieszanych 39-latek nie krył, że był w szoku, kiedy dostał propozycję od reprezentacji Chin.

Chińska drużyna chciała, żeby dwukrotny mistrz świata został ich nowym trenerem. Jednak sam zainteresowany wyjaśnił, że nadal jest aktywnym zawodnikiem, dlatego chce skoncentrować się na dalszej karierze.

W konkursie drużyn mieszanych wygrali Słoweńcy. Srebrne medali wywalczyli Norwegowie, a brąz trafił do Japonii. Polacy zostali sklasyfikowani na jedenastym miejscu, kończąc swój udział na pierwszej serii.

ZIO Mediolan-Cortina 2026 w Polskim Radiu

Polskie Radio jest oficjalnym nadawcą radiowym Zimowych Igrzysk Olimpijskich Mediolan-Cortina 2026. Na naszych antenach będzie można śledzić transmisje i relacje z olimpijskich aren. Informacje pojawią się także na stronie PolskieRadio24.pl.

Źródło: PolskieRadio24.pl/mw

Polecane

Wróć do strony głównej