more_horiz
Wiadomości

Tragiczna śmierć mistrza olimpijskiego. Maximilian Reinelt "zasłabł na trasie narciarskiej"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 08:21
Maximilian Reinelt, mistrz olimpijski z Londynu zmarł podczas pobytu w szwajcarskim St. Moritz, gdzie jeździł na nartach.
Maximilian Reinel
Maximilian ReinelFoto: screen/TT/

Niemiecki wioślarz to członek ósemki ze sternikiem, która dwukrotnie zdobywała medale Igrzysk Olimpijskich oraz wiele razy sięgała po medale Mistrzostw Świata i Europy.

Smutną informację oficjalnie potwierdzil przedstawiciele Niemieckiej Federacji Wioślarskiej, ale szczegóły zdarzenia nie są znane. Szwajcarska policja cytowana przez gazetę "Blick" powiedziała, że mężczyzna zasłabł na trasie, a ratownicy nie zdołali go reanimować.

31-letni Reinelt był członkiem złotej ósemki z Londynu (2012). Cztery lata później niemiecka osada wywalczyła w Rio de Janeiro srebro, po który wioślarz zdecydował się na zakończenie kariery. W jego bogatym dorobku są także złote medale Mistrzostw Świata (2010, 2011) i Mistrzostw Europy (2010, 2013, 2014).

Po zakończeniu kariery wioślarskiej Reinelt poświęcił życie swojej drugiej pasji - medycynie. W ostatnich miesiącach jako lekarz współpracował z niemiecką reprezentacją U-23.

ah, PolskeiRadio24.pl, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich

Zobacz więcej na temat: wioślarstwo

Zobacz także

Zobacz także