more_horiz
Wiadomości

Sensacyjne wieści w sprawie Michaela Schumachera. Legenda F1 będzie poddana "specjalnej terapii"?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 21:46
Francuski dziennik "La Parisien" ujawnił, że siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 Niemiec Michael Schumacher został przewieziony do jednej z paryskich klinik, gdzie będzie poddany "specjalnej terapii". Na razie informacji nie potwierdziły inne źródła.
Michael Schumacher
Michael SchumacherFoto: shutterstock
  • W grudniu 2013 roku Michael Schumacher miał tragiczny wypadek na nartach w okolicach Meribel we francuskich Alpach
  • Przez blisko sześć miesięcy był utrzymywany w stanie sztucznej śpiączki w szpitalu w Grenoble
  • Potem został przewieziony do kliniki uniwersyteckiej w Lozannie, gdzie go wybudzono
  • Opuścił ją we wrześniu 2014 i od tego czasu jest pod opieką lekarzy w swojej posiadłości w Gland nad Jeziorem Genewskim.


Rodzina nie udziela informacji o faktycznym stanie jego zdrowia, według nieoficjalnych informacji 50-letni obecnie kierowca nadal jest sparaliżowany.

Informacje o jego stanie zdrowia są pilnie strzeżone przez rodzinę i otoczenie. Prasa zwraca uwagę, że wolą oni, by świat pamiętał Niemca jako mistrza F1, niż jako chorego, walczącego o powrót do zdrowia. O to, aby jak najmniej informacji na temat bieżącego stanu Schumachera przedostało się do wiadomości publicznej, dba przede wszystkim jego menedżerka i rzeczniczka prasowa Sabine Kehm.

Media właściwie nigdy nie opisywały życia prywatnego Michaela i Corinny (żony Schumachera - przyp. red.). Kiedy przyjeżdżał do Szwajcarii, było jasne dla wszystkich, że jest tam jako osoba prywatna. Raz, podczas dłuższej rozmowy, powiedział mi "nie musisz do mnie dzwonić w przyszłym roku, znikam". Myślę, że jego sekretnym marzeniem było, by to zrealizować pewnego dnia. Dlatego też wciąż chcę chronić jego życzenie i nie pozwalam, by coś wydostawało się na zewnątrz - zaznaczyła w 2016 roku Kehm.

ah

Zobacz także

Zobacz także