more_horiz
Wiadomości

Reprezentacja Polski zostaje w domu. Stadion Narodowy areną naszej kadry

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 12:37
Piłkarska reprezentacja Polski będzie rozgrywać mecze eliminacji mistrzostw świata i Europy na PGE Narodowym do 2024 roku. O przedłużeniu umowy między PZPN a operatorem obiektu, spółką PL.2012+, poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej.
Stadion Narodowy
Stadion Narodowy Foto: shuttestock.com/ArtMediaFactory
  • Reprezentacja Polski rozegrała dotychczas na PGE Narodowym 27 spotkań
  • Odniosła 17 zwycięstw, ośmiokrotnie zremisowała i poniosła dwie porażki
  • Biało-czerwoni są niepokonani na tym obiekcie od marca 2014 roku

Kontrakt zawarto na kolejne dwa lata z automatyczną opcją przedłużenia o kolejne dwa. Umowa dotyczy też meczów finałowych Pucharu Polski.

stadion narodowy 1200 f.jpg
Murawa to nie jedyna wpadka. PGE Narodowy miał ich więcej

- Bardzo cieszy mnie, że mamy obiekt, którego mogą nam zazdrościć zagraniczne federacje. To nie jest jedyny nowoczesny stadion w kraju, ale trzeba mieć jakąś strategię. Naszą jest, aby biało-czerwoni grali wszystkie mecze eliminacji ME i MŚ w tym miejscu. Pozostałe obiekty będziemy wykorzystywać do spotkań Ligi Narodów i towarzyskich – powiedział sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Ważną kwestią od dłuższego czasu jest stan murawy na stołecznym stadionie. Szczególnie głośno zrobiło się o niej po meczu ostatniej kolejki eliminacji Euro 2020 ze Słowenią, w którym piłkarze obu drużyn często się przewracali. Aby temu zapobiec, murawę posypano wcześniej piaskiem, ale nie przyniosło to efektu.

- Zabrakło tylko grabek i łopatki – komentował wówczas pomocnik biało-czerwonych Grzegorz Krychowiak.

>>>El. Euro 2020: trawa sprawą kluczową. Kontrowersje po meczu. Piłkarze poprosili premiera o wsparcie

Prezes PL.2012+ Włodzimierz Dola zapewnił, że spółka, jako organ odpowiedzialny za zapewnienie właściwego przygotowania obiektu dla PZPN, podjął już stosowne działania.

- Kończymy przygotowywanie dokumentacji przetargowej. O wszystkich kwestiach związanych z murawą opowiemy na konferencji prasowej, która odbędzie się w przyszłym tygodniu – zapowiedział, nie chcąc zdradzać szczegółów.

- To jest nie tylko stadion piękny i nowoczesny, ale też szczęśliwy. To dom reprezentacji Polski - podsumował Sawicki.

kp

Zobacz także

Zobacz także