more_horiz
Wiadomości

Serie A siatkarzy: polski duet w Modenie? Michał Kubiak ma dołączyć do Bartosza Bednorza

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 13:58
Kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski Michał Kubiak po zakończeniu sezonu ligi japońskiej może dołączyć do Leo Shoes Modena, gdzie występuje już inny polski przyjmujący Bartosz Bednorz - poinformował włoski portal volleyball.it. Kubiak chce w ten sposób lepiej przygotować się do igrzysk olimpijskich w Tokio. 
Michał Kubiak
Michał Kubiak Foto: Piotr Matusewicz/East News
  • Kubiak wraz z Panasonic Panthers został wicemistrzem Japonii 
  • Polak nie chce tak szybko kończyć sezonu ligowego 
  • Niewykluczone, iż przyjmujący pomoże Modenie w walce o mistrzostwo Włoch 

Od 2016 roku Kubiak gra w japońskim Panasonic Panthers, jednak liga w Kraju Kwitnącej Wiśni zakończyła się z końcem lutego. Przyjmujący wraz ze swoją drużyną wywalczył wicemistrzostwo Japonii, jednak nie chce tracić kontaktu z siatkówką na najwyższym poziomie. Sezon reprezentacyjny rozpocznie się bowiem dopiero w maju.

Kapitan biało-czerwonych rozpoczął więc poszukiwania klubu, w którym mógłby spędzić ostatnie miesiące sezonu. Według volleyball.it Kubiak, który obecnie przebywa w Polsce, miał się porozumieć z zespołem z Modeny, który zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Serie A. 

Kubiak ma dołączyć do Leo Shoes Modena od początku fazy play off włoskiej ligi. Jedną z czołowych postaci drużyny prowadzonej przez Andreę Gianiego jest inny polski przyjmujący Bartosz Bednorz.

Oprócz kolegi z reprezentacji, Kubiak musiałby rywalizować o miejsce w składzie z innymi znakomitymi zawodnikami: Amerykaninem Matthew Andersonem, Niemcem Denisem Kaliberdą oraz Kubańczykiem Luisem Estradą. 

pm 

Zobacz także

Zobacz także