more_horiz
Wiadomości

PlusLiga: rewolucja kadrowa w Jastrzębskim Węglu. Odchodzi ośmiu zawodników i trener

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 11:20
Do sporych zmian dojdzie w Jastrzębskim Węglu rywalizującym w siatkarskiej PlusLidze. Z ostatnim dniem maja 2020 roku wygasają kontrakty: Dawida Konarskiego, Juliena Lyneela, Christiana Fromma, Piotra Haina, Grahama Vigrassa, Dominika Depowskiego, Pawła Ruska oraz Arturo Iglesiasa. Ponadto końca dobiegła również misja trenera Slobodana Kovacia. 
Slobodan Kovac, serbski trener siatkarzy Jastrzębskiego Węgla
Slobodan Kovac, serbski trener siatkarzy Jastrzębskiego WęglaFoto: print screen/Cev.eu
  • Jastrzębski Węgiel zajął czwarte miejsce w przerwanym z powodu pandemii sezonie PlusLigi
  • Nowego trenera klub ma zaprezentować w czerwcu

W przypadku ośmiu zawodników oraz trenera klub podjął decyzję o nieprzedłużaniu umów na kolejny sezon.

siatkarki smarzek 1200 F
Malwina Smarzek-Godek zagra w wielkim klubie. Transfer polskiej atakującej potwierdzony

- Pragnę serdecznie podziękować Panu trenerowi, członkowi sztabu szkoleniowego oraz wszystkim zawodnikom za wykonaną pracę na rzecz naszego Klubu. Większość z nich miała znaczący udział w wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Polski w sezonie 2018/2019, część z nich była gwiazdami zespołu, inni zaś stanowili wielką wartość w budowaniu dobrej atmosfery w szatni. Każdy z nich zostanie zapamiętany dzięki wielu dobrym występom, jak chociażby w minionym sezonie w Lidze Mistrzów. Dziękuję za zaangażowanie i emocje, jakich dostarczyli nam reprezentując barwy Jastrzębskiego Węgla - podkreślił Adam Gorol, prezes zarządu Jastrzębskiego Węgla.

>>> CZYTAJ TAKŻE: PlusLiga. Oficjalnie: Artur Szalpuk żegna się z PGE Skrą Bełchatów

- Ruchy kadrowe w zespole są znaczące, ale tak czasem bywa. Nowa rzeczywistość, w której przyszło nam funkcjonować każe nam budować zespół na nowy sezon ostrożnie, w sposób wyważony, aczkolwiek ambitnie. Jastrzębski Węgiel jak zawsze wysoko zawiesza sobie poprzeczkę i nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie. Znów chcemy powalczyć o najwyższe cele. Wkrótce, za pośrednictwem naszych oficjalnych kanałów informacyjnych poznają Państwo pełny kształt sztabu szkoleniowego oraz drużyny na nowy sezon – dodał szef zarządu.

Ważne umowy z Jastrzębskim Węglem na kolejny sezon mają: Jakub Popiwczak, Lukas Kampa, Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Michał Szalacha oraz Jakub Bucki. Nazwiska nowych zawodników oraz pierwszego trenera JW zaprezentuje w czerwcu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Jacek Nawrocki ogłosił kadrę siatkarek na sezon 2020. Brak kluczowych zawodniczek

inf. prasowa

Zobacz także

Zobacz także