more_horiz
Wiadomości

Australian Open: "Iga Świątek jest w stanie zrobić transfer mocy" - trener Polki odsłania kulisy przygotowań

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 11:11
- Iga wciąż ma rezerwy i w sile, i w dynamice - podkreśla Maciej Ryszczuk, trener Igi Świątek, która w Melbourne przygotowuje się do startu w Australian Open. W rozmowie z Cezarym Gurjewem opowiedział on o przygotowaniach do turnieju.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: Agencja FORUM
  • Turniej na kortach w Melbourne odbędzie się w dniach 8-21 lutego
  • W Australii w rywalizacji singlistów wystąpi troje Polaków: Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak

W Melbourne jest Cezary Gurjew, który znalazł się w niewielkiej grupie dziennikarzy, którzy otrzymali akredytację na tenisowy turniej Australian Open. Dziennikarz radiowej Jedynki będzie przekazywał codzienne relacje z turnieju. Od 1 lutego zapraszamy także na stronę portalu PolskieRadio24.pl do specjalnego serwisu poświęconemu rywalizacji tenisistów.

FORUM Hubert Hurkacz 1200.jpg
"Wierzę, że możemy daleko zajść". Hurkacz zaliczył dobry start i czeka na Australian Open

Iga Świątek przebywa w Melbourne, gdzie 8 lutego rozpocznie się wielkoszlemowy Australian Open. W ubiegłym roku Polka dotarła w tym turnieju do 4. rundy, w której uległa Estonce Anett Kontaveit. Mistrzyni Roland Garros chce poprawić ten wynik, wzmacnia sferę mentalną - w trakcie przygotowań do sezonu treningi Świątek łączyła z zajęciami pod okiem psycholog Darii Abramowicz - ciężko też pracuje na korcie. 

W Australii wszyscy tenisiści musieli poddać się kwarantannie, te warunki nie sprzyjają, ale - jak mówi jej trener przygotowania fizycznego - Świątek wykorzystała ten czas. 

- Izolacja i kwarantanna to nie są idealne warunki do treningu, bo Iga ma tylko pięć godzin, które może spędzić poza pokojem - mówi Maciej Ryszczuk w rozmowie z Cezarym Gurjewem. - Pracujemy zatem, aby forma przyszła na turniej. Fizycznie nie mam nic Idze do zarzucenia - dodaje trener. 

Polka znana jest z siły i dynamiki, gra pewnie i nie boi się ryzykować na korcie. 

- Iga wciąż ma rezerwy i w sile, i w dynamice - zapewnia Ryszczuk. 

Iga Świątek nie lubi monotonii w treningu. Jak trenerzy urozmaicają w Melbourne swojej podopiecznej zajęcia? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Posłuchaj
02:29 Maciej Ryszczuk (online-audio-converter.com).mp3 Maciej Ryszczuk, trener Igi Świątek: Iga ma jeszcze duże rezerwy i w dynamice, i w sile (PR1)

W grach pojedynczych Australian Open wystąpi troje Polaków: Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Wcześniej w kwalifikacjach odpadły Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska. Z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 do kwalifikacji nie przystąpiła również Magdalena Fręch. Z kolei Magdalena Linette nie zagra z powodu kontuzji.

Australian Open odbędzie się w dniach 8-21 lutego. 

Czytaj także:

ah


Zobacz także

Zobacz także