more_horiz
Wiadomości

Piłkarz GKS-u Katowice po pijanemu demolował auta. "Coś mi odwaliło"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 13:16
Piłkarz GKS-u Katowice Patryk G. został zatrzymany przez policję - informuje "Dziennik Zachodni". Zawodnik, będąc pod wpływem alkoholu, niszczył samochody w centrum miasta. Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: FLICKR/Keith Allison/CC BY-SA 2.0
  • 20-letni gracz GKS-u dopuścił się chuligańskiego wybryku podczas powrotu z imprezy
  • W chwili popełnienia przestępstwa miał ok. półtora promila alkoholu w organizmie

W niedzielę nad ranem oficer dyżurny katowickiej policji otrzymał zgłoszenie o grupie mężczyzn demolujących samochody w centrum miasta. Wysłani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zniszczenie trzech aut. 

Po niedługim czasie policjanci schwytali 20-latka z Siemianowic Śląskich, a następnie dwóch kolejnych sprawców, którzy siedzieli w samochodzie, który nie należał do żadnego z nich. Mężczyźni tłumaczyli, że "pojazd stał otwarty, a oni chcieli się tylko przespać w nim po imprezie".

"Badanie wykazało, że w chwili zatrzymania mieli od 1,44 do 1,96 promila alkoholu w organizmie. Dwóch mężczyzn w wieku 20 lat przyznało się do zniszczenia samochodów, a ich kolega do posiadania narkotyków. Za zniszczenie mienia grozi im kara do 5 lat więzienia, a za posiadanie narkotyków do 3 lat więzienia" - czytamy w komunikacie katowickiej policji.

Patryk G. nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Funkcjonariuszom powiedział jedynie, że... "coś mu odwaliło".

Na sprawę zareagował GKS Katowice, który wydał oficjalne oświadczenie. "Nie znamy wszystkich okoliczności sprawy. Zawodnik został wezwany do klubu, otrzymał naganę i karę finansową, która zostanie przeznaczona na cele społeczne" - czytamy w komunikacie przesłanym do "Dziennika Zachodniego".

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także