more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Mateusz Bogusz trafi do Polski? Leeds United chce wypożyczyć młodego gracza

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 13:18
Mateusz Bogusz obecnie gra na wypożyczeniu w hiszpańskim Logrones, ale pozostaje piłkarzem Leeds United. Angielski klub szuka zespołu, do którego mógłby wypożyczyć 19-latka na kolejny sezon. Jak informuje portal WP Sportowefakty, młody zawodnik może spędzić przyszły sezon w jednym z klubów polskiej Ekstraklasy.
Mateusz Bogusz
Mateusz BoguszFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Bogusz ma na Wyspach opinię sporego talentu, ale jego kariera nie rozwija się tak dynamicznie, jak chciałoby tego Leeds. Dlatego "Pawie" postanowiły wypożyczyć Polaka do występującego w LaLiga 2 Logrones, gdzie Bogusz wystąpił w 19 meczach, strzelając jednego gola i notując asystę.

W przyszłym sezonie Bogusz ma jednak zmienić miejsce pobytu. Młodym graczem zainteresowane są m.in. trzy polskie kluby: Legia Warszawa, Wisła Kraków oraz Śląsk Wrocław. Z informacji WP Sportowefakty wynika, że to "Wojskowi" są w najlepszej sytuacji spośród ekstraklasowych chętnych. Jednym z czynników przemawiających za mistrzami Polski jest osoba trenera Czesława Michniewicza, z którym Bogusz miał okazję pracować w kadrze U21.

Legia liczy, że uda jej się wynegocjować klauzulę wykupu młodego zawodnika. Leeds zaproponowało, by wynosiła 1,5 miliona euro wykupu, jednak zażądała również opcji odkupi za 8 milionów, gdyby jednak chciało zachować Polaka dla siebie w przyszłości.

WP Sportowefakty podają, że Ekstraklasa nie jest pierwszym wyborem Anglików jeśli chodzi o kierunek wypożyczenia Bogusza. Włodarze "Pawi" nie wykluczają jednak powierzenia swojego gracza Polakom. Przyszłość 19-letniego pomocnika powinna się rozstrzygnąć w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także