more_horiz
Wiadomości

Bundesliga: FC Augsburg zatrzyma Lewandowskiego? "Musimy chronić rekord Muellera"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 14:40
Trener piłkarzy Augsburga Markus Weinzierl w sobotnim meczu ostatniej kolejki niemieckiej Bundesligi w Monachium z Bayernem zamierza zrobić wszystko, aby powstrzymać Roberta Lewandowskiego. - Musimy chronić rekord Gerda Muellera - podkreślił.
Robert Lewandowski w barwach Bayernu Monachium
Robert Lewandowski w barwach Bayernu MonachiumFoto: Shutterstock.com/ Ververidis Vasilis
  • Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Muellera w meczu z SC Freiburg - 40 bramek w sezonie
  • Polak może przejść do historii niemieckiej piłki w ostatniej kolejce Bundesligi. Bayern zagra na zakończenie sezonu z Augsburgiem 
Gikiewicz 1200 f.jpg
Bundesliga: Gikiewicz stoi między Lewandowskim i rekordem Muellera. "Mój cel to czyste konto"

W ubiegłym tygodniu Robert Lewandowski zdobył 40. bramkę w tym sezonie i wyrównał rekord Bundesligi legendarnego "Bombera" z rozgrywek 1971/1972.

Bayern jest już pewny tytułu mistrzowskiego, a Augsburg, którego piłkarzami są Rafał Gikiewicz i Robert Gumny - utrzymania w elicie. Wienzierl przyznał, że ma osobisty powód, aby nie pozwolić polskiemu napastnikowi monachijczyków na powiększenie dorobku.

- Będziemy kryć Lewandowskiego, żeby chronić rekord Muellera. Kiedy byłem młodszy, Gerd Mueller był moim wielkim idolem i bardzo go cenię. Dlatego chciałbym, żeby ten rekord był dalej współdzielony. I ja, i cała drużyna zrobimy wszystko, żeby tak pozostało - powiedział trener Augsburga.

Wcześniej także Gikiewicz zapowiedział, że nie zamierza ułatwiać rodakowi zadania, a jego celem jest zachowanie czystego konta.


Augsburg
wprawdzie nie gra już o nic, jednak Wienzierl zapewnił, że na mecz z mistrzem na pewno wszyscy będą odpowiednio zmotywowani.

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

- Znamy oczywiście jakość monachijczyków, ale dla nas jest ważne, żeby zakończyć ten sezon pozytywnie. Chcemy zwycięstwa, chcemy punktów. To ogromne wyzwanie, ale mam nadzieję, że mu sprostamy - zaznaczył szkoleniowiec.

Mecz w Monachium, podobnie jak wszystkie inne w 34. kolejce, rozpocznie się w sobotę o godzinie 15.30.

Czytaj także:

red

Zobacz także

Zobacz także