more_horiz
Wiadomości

Szef FIFA chce rewolucji w futbolu. Mistrzostwa świata co dwa lata?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 07:34
Piłkarskie mistrzostwa świata są organizowane co cztery lata. FIFA chce jednak kolejnych zmian i planuje, by walka o tytuł najlepszej drużyny globu odbywała się co drugi sezon. Projekt ten oficjalnie potwierdził Gianni Infantino. 
Piłkarze reprezentacji Francji
Piłkarze reprezentacji FrancjiFoto: Shutterstock.com/A.RICARDO

Tradycyjnie od początku formatu mistrzostwa świata w piłce nożnej odbywają się co cztery lata. Teraz dotychczasowy porządek chce zmienić szef FIFA Gianni Infantino. W piątek Szwajcar przyznał, że Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej myśli nad zmianami w tej sprawie. 

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

Według najnowszych informacji plany nie dotyczą przynajmniej dwóch najbliższych edycji mundialu. Za rok turniej odbędzie się w Katarze, z kolei później w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. Zmiana formatu planowana jest od 2028 roku. 

Już wcześniej taki pomysł przedstawiał były menedżer Arsenalu Londyn... Arsene Wenger. Teraz ideę poparł Infantino.  – - To sposób na promocję piłki nożnej. Musimy zbadać, co możemy zrobić, żeby pobudzić futbol. Trzeba mieć otwarty umysł [...] Kibice chcą oglądać więcej ważnych spotkań. Priorytetem będzie sport, nie zaś reklama - przyznał szef FIFA


Czytaj także:

red

Zobacz także

Zobacz także