more_horiz
Wiadomości

Euro 2020: Robert Lewandowski wierzy w wyjście z grupy. "A dalej niech poniesie fantazja"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 15:32
W poniedziałek w Opalenicy rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji Polski przed mistrzostwami Europy. Podczas pierwszej konferencji prasowej, na pytania mediów odpowiadał kapitan, Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk
  • Występ w fazie grupowej Euro 2020, które rozpoczną się 11 czerwca, biało-czerwoni zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją
  • Z powodu pandemii COVID-19 UEFA zdecydowała, że kadry 24 uczestników Euro 2020 będą liczniejsze niż dotychczas. Trenerzy mogą powołać 26 piłkarzy (w przeszłości 23), przy czym w kadrze meczowej na dane spotkanie można zgłosić 23 graczy

Zgrupowanie w Opalenicy potrwa do 8 czerwca. W jego trakcie polscy piłkarze zagrają dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i 8 czerwca z Islandią w Poznaniu. Od 9 czerwca bazą kadry będzie hotel w Sopocie.

Posłuchaj
00:29 lewandowski 2.mp3 Robert Lewandowski: Cel to wyjście z grupy (IAR) 

Musimy wierzyć w to, że jako reprezentacja osiągniemy sukces. Wyjście z grupy to powinien być dla nas początek. A co dalej? Niech poniesie fantazja - stwierdził kapitan reprezentacji. -  Ale patrząc na mistrzostwa Europy w 2016 roku, jeden mecz może zdecydować o wszystkim -dodał na konferencji prasowej "Lewy". 

Napastnik odniósł się także do niesamowitego rekordu Bundesligi, który pobił zdobywając 41 goli w sezonie.

- Jeszcze nie do końca zdaję sobie sprawę z tego, co się stało w sobotę. Te ostatnie dwa tygodnie były bardzo emocjonalne. Koniec końców pobiłem ten rekord, nie do końca wierząc, że jest to do osiągnięcia - stwierdził.

robert lewandowski 1200.jpg
Złoty But: Robert Lewandowski najlepszym strzelcem Europy. Polak wygrywa z ogromną przewagą

Posłuchaj
00:34 lewandowski.mp3 Robert Lewandowski o zgrupowaniu w Opalenicy (IAR)

Ostateczne skład należy podać do północy 1 czerwca. W przypadku kontuzji w trakcie mistrzostw jednego z trzech bramkarzy będzie możliwość powołania dodatkowego golkipera.

Czytaj także:

red

Zobacz także

Zobacz także