more_horiz
Wiadomości

Euro 2020: pięciu Szwedów kończy karierę reprezentacyjną. "Trzy Korony" czeka zmiana pokoleniowa

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 19:12
Pięciu reprezentantów Szwecji, w tym kapitan Sebastian Larsson, ogłosiło zakończenie przygody z kadrą. Wobec decyzji piłkarzy selekcjoner "Trzech Koron" Janne Andersson będzie zmuszony przebudować reprezentację.
Reprezentacja Szwecji
Reprezentacja SzwecjiFoto: PAP/Adam Warżawa

Szwedzi na Euro 2020 byli drugą (po Belgii) najstarszą reprezentacją turnieju. Gdyby zdrowy był 40-letni Zlatan Ibrahimović, to "Trzy Korony" dysponowałyby najbardziej doświadczonym składem.

Grupowych rywali Polaków czeka jednak zmiana pokoleniowa, bowiem z dalszej gry w narodowych barwach zrezygnowali Sebastian Larsson, Mikael Lustig, Gustav Svensson, Andreas Grangvist oraz Marcus Berg.

Larsson, który na mistrzostwach Europy był kapitanem reprezentacji, zaliczył w narodowym zespole aż 133 występy, w których zdobył 10 bramek. 36-latek debiutował w 2008 roku w zremisowanym 0:0 towarzyskim meczu z Turcją.

W tym samym roku po raz pierwszy w narodowych barwach wystąpił również Mikael Lustig, którego licznik występów dla "Trzech Koron" zatrzymał się na 94. O 4 spotkania mniej rozegrał Markus Berg - autor 24 goli w kadrze i 7. najskuteczniejszy Szwed w historii reprezentacji.

Decyzję nie tylko o zakończeniu gry w reprezentacji, ale w ogóle o zakończeniu piłkarskiej kariery podjął Andreas Granqvist. Środkowy obrońca w reprezentacji zaliczył 87 meczów, w których zdobył dziewięć goli. Ostatnio bronił barw Helsingborga.

Pas powiedział również Gustav Svensson, który rozegrał w ekipie "Trzech Koron" 32 mecze.

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także