more_horiz
Wiadomości

El. MŚ 2022: Cezary Kulesza pełen optymizmu przed wrześniowymi meczami kadry. "Walczymy o komplet punktów"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 13:33
Świeżo upieczony prezes PZPN Cezary Kulesza jest przekonany, że, mimo problemów kadrowych, reprezentacja Polski jest w stanie wywalczyć 9 punktów w trzech nadchodzących meczach el. MŚ 2022. 
Cezary Kulesza
Cezary Kulesza Foto: Forum/Anatol Chomicz

Kulesza zapewnia, że nowe stanowisko nie zmieni jego podejścia do meczów kadry, a być może nawet zwiększy ładunek emocjonalny, wiążący się z grą Biało-Czerwonych.

- Dreszczyk emocji wciąż mi towarzyszy. Chłopcy wiedzą, o co grają. W meczu z Albanią zwycięstwo jest naszym obowiązkiem. Wierzę, ze ze wsparciem kibiców uda nam się to osiągnąć - powiedział Cezary Kulesza w rozmowie z Mateuszem Ligęzą.

Nicola Zalewski 1200.jpg
El. MŚ 2022: Nicola Zalewski o powołaniu do reprezentacji Polski. "To było moje marzenie od dziecka"

Nowy prezes PZPN zapowiada, że we wrześniowych meczach z Albanią, San Marino i Anglią kadra zagra o pełną pulę.

- W trzech wrześniowych meczach chcemy powalczyć o dziewięć punktów. Zawsze gramy o zwycięstwo i mamy nadzieję, że uzbieramy komplet punktów - deklaruje nowy prezes PZPN. 

Na Cezarym Kuleszy nie robi wrażenia potencjał reprezentacji Anglii, która niedawno sięgnęła po wicemistrzostwo Europy. Były prezes Jagiellonii Białystok zaznacza, że futbol potrafi być nieprzewidywalny i Biało-Czerwoni nie są bez szans w starciu z faworyzowanymi rywalami.

- Na Stadionie Narodowym możemy pokonać Anglików. Skoro wygraliśmy tu z Niemcami, to dlaczego nie mielibyśmy teraz tego powtórzyć? To jest sport i wszystko jest możliwe - zapewnia.

Posłuchaj
02:05 KS Kulesza.mp3 Cezary Kulesza przed meczem z Albanią

Podczas wrześniowych meczów el. MŚ 2022 w Katarze reprezentacja Polski zagra na PGE Narodowym z Albanią (2 września), następnie w Serravalle zmierzy się z San Marino (5 września), by wreszcie, trzy dni później, podjąć w Warszawie Anglię (8 września).

Polacy zaczęli kwalifikacje od marcowych spotkań z Węgrami na wyjeździe (3:3), Andorą u siebie (3:0) i Anglią na wyjeździe (1:2).

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także