more_horiz
Wiadomości

Kamil Stoch gotowy na nowy sezon. "Do kontuzji podszedłem spokojnie"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 09:32
Kamil Stoch z optymizmem czeka na sezon zimowy, którego kulminacją będą igrzyska olimpijskie w Pekinie. Lider polskiej kadry skoczków narciarskich już po raz piąty wystartuje w imprezie tej rangi. - Najlepiej wspominam igrzyska w Soczi - powiedział w rozmowie z Andrzejem Grabowskim z Radiowej Jedynki. 
Kamil Stoch
Kamil StochFoto: COS/Rafał Oleksiewicz
  • W Pekinie Kamil Stoch powalczy o kolejne olimpijskie medale. Jak dotąd, ma w dorobku trzy złote i brązowy krążek 
  • Przygotowania znakomitego skoczka do sezonu zimowego zakłóciły jednak kontuzje 
Skoki Zakopane Wielka Krokiew 1200F.jpg
PŚ w skokach: konkursy w Wiśle i Zakopanem "na 99 proc." tylko dla zaszczepionych

W Soczi było najlepiej?

Przyszłoroczne igrzyska w Pekinie będą dla Stocha już piątymi w karierze. W 2014 roku z Soczi przywiózł dwa złote medale w indywidualnych konkursach. Cztery lata później został mistrzem olimpijskim na dużej skoczni w Pjongczangu. Drużynowo wywalczył natomiast brąz. 

- Najlepiej wspominam igrzyska w Soczi. Pomijając kwestię dwóch złotych medali, chodzi o atmosferę, możliwość trenowania z zawodnikami innych dyscyplin - ocenił. 

Forma ma przyjść zimą 

Igrzyska będą priorytetem zbliżającego się sezonu zimowego. Kamil Stoch podczas letnich przygotowań musiał jednak zmagać się z kontuzjami. 

- Podszedłem do tego bardzo spokojnie, bo mam już doświadczenie, jeśli chodzi o kontuzje. Miałem przygotowany odpowiedni program treningowy. Paradoksalnie uważam, że to mi pomogło. Jestem dużo szybszy na progu - zapewnił trzykrotny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni.

W Letnim Grand Prix forma Stocha nie była zbyt wysoka, przez co nie ukrywał rozczarowania. 

- Treningi były bardzo udane i sądziłem, że w zawodach będę miał potwierdzenie tej formy. Natomiast teraz, po przemyśleniu sprawy, zdaję sobie sprawę, że po prostu mógł przyjść dołek formy w związku z intensywnym dla mnie czasem. Do zimy jednak mamy kilka tygodni, więc z optymizmem patrzę w przyszłość - zakończył.

Posłuchaj
04:24 [i] Kamil Stoch, wersja portalowa (online-audio-converter.com).mp3 Andrzej Grabowski rozmawiał z Kamilem Stochem o igrzyskach olimpijskich i przygotowaniach do sezonu zimowego (Radiowa Jedynka/Kronika Sportowa)

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Kamilem Stochem 

/empe 

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także