more_horiz
Wiadomości

El. MŚ 2022: Matty Cash nauczył się polskiego hymnu. "Wysłał mi próbkę"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 11:46
Matty Cash już w piątek może zadebiutować w reprezentacji Polski. Kibice zastanawiają się, czy piłkarz Aston Villi zaśpiewa hymn. - W sobotę wysłał mi próbkę - zdradził w rozmowie z "Interią" rzecznik Jakub Kwiatkowski.
Matty Cash (po lewej)
Matty Cash (po lewej)Foto: Łączy nas Piłka

Matty Cash otrzymał polskie obywatelstwo i może zagrać już 12 listopada w meczu z Andorą. Jak się okazuje, będzie jednym z niewielu "farbowanych lisów", którzy przed meczem zaśpiewają "Mazurka Dąbrowskiego".

- W sobotę wysłał mi próbkę. I jest nieźle, choć śpiewa fonetycznie. Co by nie mówić, to nigdy wcześniej nie mówił w naszym języku, więc nie ma się co dziwić - przyznał Kwiatkowski.

Rzecznik reprezentacji rozmawiał z Cashem na temat nauki polskiego hymnu. Zaznaczył, że to bardzo ważne.

- W Londynie powiedziałem mu tak: słuchaj, nie wiem jak to zrobisz, ale musisz nauczyć się hymnu. Musisz go umieć. Jak będziesz w wyjściowym składzie i pokażą cię kamery, to masz śpiewać. Nie musisz recytować jak najlepszy polski aktor, ale ludzie mają widzieć pasję, energię. I się nauczył, z... youtube'a. Poza tym Cash ma jeszcze parę dni, więc na zgrupowaniu zrobimy mu kilka lekcji - powiedział.

Przed obrońcą Aston Villi jeszcze długa droga, by nauczyć się języka polskiego w stopniu komunikatywnym. Będzie mógł liczyć na pomoc rzecznika prasowego klubu z Birmingham, Toma Otrebskiego, który także jest Polakiem.

- W tym temacie na pewno musi się podszkolić. Z tym sztabem, który jest dziś, nie ma problemu, bo językiem trenerów są angielski i portugalski. Ale na przyszłość przyda mu się. Natomiast chłopak chce się uczyć, to na pewno - przyznał Kwiatkowski.

Cash nie ma problemu z aklimatyzacją w kadrze, m.in. dzięki wskazówkom, które otrzymał od Jakuba Kwiatkowskiego.

- Niedawno wysłałem mu grafikę z twarzami i pseudonimami naszych kadrowiczów, taki dokument przygotowaliśmy jeszcze dla sztabu trenera Sousy. I od razu wziął się do nauki. Dlatego wydaje mi się, że z aklimatyzacją Matty’ego nie będziemy mieli żadnego problemu - zaznaczył.

Czytaj także:

JK

Zobacz także

Zobacz także