more_horiz
Wiadomości

Gorzów Wielkopolski gospodarzem lekkoatletycznych MP w 2023 roku

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 12:36
Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował, że Gorzów Wielkopolski będzie gospodarzem mistrzostw Polski w 2023 roku. Zawody mają się odbyć na powstającym obecnie stadionie.
PZLA poinformował, że Gorzów Wielkopolski będzie areną zmagań podczas 99. lekkoatletycznych mistrzostw Polski w 2023 roku
PZLA poinformował, że Gorzów Wielkopolski będzie areną zmagań podczas 99. lekkoatletycznych mistrzostw Polski w 2023 rokuFoto: print screen/PZLA

Gorzów Wielkopolski debiutuje

- Gorzów Wielkopolski od lat jest obecny na lekkoatletycznej mapie Polski. Miejscowe kluby wychowały wielu zdolnych zawodników. Tam przygodę z poważną lekkoatletyką zaczynała m.in. mistrzyni olimpijska w sztafecie Natalia Kaczmarek. Gorzowskim lekkoatletom brakowało jednak godnego miejsca do treningu - podkreślił prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Dodał, że obecnie miasto wzbogaca się o piękny, kameralny, stadion, który będzie areną lekkoatletycznych mistrzostw Polski.

W sezonie 2023 zawody te będą kwalifikacją do mistrzostw świata w Budapeszcie, a nad Wartą mają się pojawić wszyscy najlepsi polscy lekkoatleci.

Pół wieku od imprezy w Lubuskiem

Gorzów będzie gościł krajowy czempionat po raz pierwszy. - Jestem jednak przekonany, że dzięki owocnej kooperacji z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, którą właśnie zaczynamy, impreza będzie dużym sukcesem – wskazał cytowany w komunikacie PZLA prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki.

Ostatni raz mistrzostwa kraju odbywały się na terenie obecnego woj. lubuskiego ponad 50 lat temu. W 1968 roku gospodarzem była Zielona Góra.

W 2022 roku MP odbędą się w Suwałkach.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także