more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Mariusz Lewandowski nie jest już trenerem Termaliki Bruk-Bet Nieciecza

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 17:08
Mariusz Lewandowski nie pełni już funkcji trenera piłkarzy Bruk-Betu Termaliki, a jego obowiązki przejął Waldemar Piątek – poinformował klub z Niecieczy, który z dorobkiem 12 punktów zajmuje obecnie 16., spadkowe miejsce w tabeli Ekstraklasy.
Mariusz Lewandowski nie jest już trenerem Termaliki Nieciecza
Mariusz Lewandowski nie jest już trenerem Termaliki NiecieczaFoto: PAP/Leszek Szymański

42-letni Lewandowski trenerem "Słoni" został 8 stycznia 2020 roku. W następnym sezonie prowadzony przez niego zespół wywalczył drugi w historii klubu awans do Ekstraklasy.

W obecnych rozgrywkach Bruk-Bet spisywał się jednak słabo. W 17 meczach odniósł tylko dwa zwycięstwa i znalazł się w strefie spadkowej.

W poprzedniej kolejce drużyna z Niecieczy przegrała 0:1 ze Stalą w Mielcu, mimo że przez ponad 50 minut grała z przewagą jednego zawodnika. Zawodnicy Bruk-Betu nie wykorzystali także dwóch rzutów karnych.

Strasznie frajersko rozdajemy punkty na lewo i prawo. To są sytuacje, z których muszą padać bramki. Nie wyjdziemy z ławki sztabem i nie zaczniemy strzelać - mówił po meczu były już trener Niecieczy.

Wraz z Lewandowskim z małopolskim klubem pożegnał się także jego asystent Krzysztof Kawałko. Dla 66-krotnego byłego reprezentanta Polski Bruk-Bet był drugim klubem w trenerskiej karierze. Wcześniej w latach 2017-18 prowadził KGHM Zagłębie Lubin.

Władze klubu z Niecieczy poinformowały, że obowiązki pierwszego trenera przejął Piątek, który do tej pory zajmował się szkoleniem bramkarzy. To on poprowadzi drużynę w piątkowym spotkaniu z Wisłą w Krakowie.

42-letni Piątek będzie tymczasowym trenerem, gdyż nie posiada licencji UEFA Pro, uprawniającej do stałej pracy z zespołami Ekstraklasy. Na razie nie wiadomo jak długo Piątek będzie opiekunem klubu i kto go zastąpi.

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także